Manchester United preskočio West Ham

Nogomet 03. tra 201620:54 > 20:58
Tanjug/AP Photo/Tim Ireland

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobijedio Everton 1-0 i probio se na petu poziciju.

Pogodak odluke zabio je Anthony Martial u 54. minuti. ManU je ovom pobjedom preskočio West Ham i sada je peti sa 53 boda, s jednim bodom manje od četvrte pozicije koju drži gradski suparnik City.

Identičnu pobjedu ostvario je i Leicester City protiv Southamptona načinivši još jedan korak bliže osvajaju naslova prvaka. Tri boda Leicesteru donio je Wes Morgan golom u u 38. minuti na asistenciju Christiana Fuchsa. Bila je to Leicesterova četvrta uzastopna pobjeda, te peta u zadnjih šest susreta rezultatom 1-0.

Šest kola prije kraja prvenstva Leicester City ima 69 bodova, sedam više od Tottenham, dok Arsenal na trećem mjestu ima 11 bodova manje i utakmicu manje. Četvrti je Manchester City sa 54 boda, United je peti sa 53 boda i utakmicom manje, a šesti je West Ham sa 51 bodom i utakmicom manje.

Leicester City nikada nije bio engleski prvak, a najbolji plasman ostvario je 1929. godine kada je bio drugi. Otkako je startao Premeirship 1992. godine, najbolji plasman Leicester je ostvario u sezoni 1999/2000. okončavši prvenstvo na osmom mjestu.