Urugvaj bolji od Čilea, Bolivija prekinula crni niz

Nogomet 19. stu 201410:17 > 10:39
REUTERS/Ivan Alvarado

U prijateljskom susretu igranom u Santiagu reprezentacija Urugvaja je pobijedila Čile 2-1.

Domaćin je poveo u 28. minuti golom napadača Arsenala Alexisa Sancheza, no aktualni prvak Južne Amerike u nastavku susreta je okrenuo rezultat. Strijelci za Urugvaj bili su Diego Rolan (45+1) i Alvaro Gonzalez (80). Za goste nije nastupio Luis Suarez.

Zanimljivu utakmicu u La Pazu su odigrali Bolivija i Venezuela, a na kraju je Bolivija slavila 3-2, ostvarivši prvu pobjedu nakon 21 mjeseci čekanja. Posljednju pobjedu Bolivija je ostvarila 6. veljače 2013. protiv Haitija (2-1), a potom nanizala 14 utakmica bez trijumfa (osam poraza i šest neodlučenih ishoda). Golove za Boliviju zabili su Ronald Raldes (41), Damian Lizio (52) i Juan Carlos Arce (87), a za Venezuelu Wilker Angel (39) i Alexander Gonzalez (71).