FA kup: Watford izbacio Arsenal

Nogomet 13. ožu 201616:30 > 16:32
Getty Images Sport, Jordan Mansfield

Nogometaši Watforda senzacionalno su u nedjelju s 2-1 pobijedili londonski Arsenal na njegovom stadionu Emirates i izborio plasman u polufinale engleskog FA kupa, izbacivši branitelje prošlogodišnjeg naslova.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka, momčad Arsenea Wengera prvi je šok doživjela u 50. minuti kad je Nigerijac Odion Ighalo postigao pogodak za vodstvo gostiju. U 63. minuti Alžirac Adlene Guedioura sjajnim je udarcem s ruba kaznenog prostora svladao Ospinu i udvostručio prednost Watforda.

Do kraja utakmice Arsenal je u 88. minuti samo uspio smanjiti zaostatak pogotkom Welbecka. U sudačkom vremenu Iwobi je pogodio vratnicu, a Welbeck odbijenu loptu nije uspio pospremiti u nebranjenu mrežu pa se u polufinale FA kupa plasirao Watford, pridruživši se Evertonu i Crystal Palaceu.

U posljednjem četvrtfinalu Manchester United u nedjelju (17 sati) dočekuje West Ham United pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića.