Manchester United poražen kod WBA nakon više od 30 godina

Nogomet 06. ožu 201620:19 > 20:22
REUTERS/Stefan Wermuth

U susretu 29. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju pobijedio Crystal Palace 2-1, dok je Manchester United izgubio kod West Bromwich Albiona 0-1.

Liverpool je stigao do pobjede s igračem manje i premda je gubio 0-1, a pobjednički pogodak postigao je Christian Benteke u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je poveo u 48. minuti golom Joea Ledleyja, a u 62. minuti je Liverpool ostao s igračem manje nakon što je isključen James Milner. Ipak, ‘redsi’ su izjednačili u 72. minuti preko Roberta Firmina, a pobjedu gostima donio je Benteke u šestoj minuti nadoknade iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca. Sudačka odluka Andrea Marriner izazvala je bijes domaćina, a ‘najluđi’ je bio menadžer Palacea Alan Pardew.
“Osjećam se kao da su nas opljačkali. Da je ovakva situacija bila pred golom Liverpoola sudac nikada ne bi dosudio kazneni udarac,” kazao je Pardew. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za Liverpool.
U drugom nedjeljnom okršaju West Bromwich Albion je golom Salomona Rondona u 66. minuti pobijedio Manchester United 1-0. ‘Crveni vragovi’ su od 26. minute igrali bez isključenog Juana Mate. Bio je to prvi poraz Uniteda na stadionu Hawthorns nakon 1984. godine.
Na ljestvici vodi Leicester City sa 60 bodova, Tottenham je drugi s pet bodova manje, a na trećem mjestu je Arsenal sa 52 boda. U TOP 5 su i Manchester City (50) i West Ham (49). Manchester United je šesti (47), a Liverpool sedmi (44).