Dinamo u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogomet 23. velj 201621:02 > 21:04
Ilustracija

Mlada momčad zagrebačkog Dinama ostvarila je veliki uspjeh plasiravši se u četvrtfinale juniorske Lige prvaka nakon što je u Bruxellesu pobijedila Anderlecht 2-0.

Juniori Dinama odigrali su sjajno i golovima Amera Gojaka (47) i Josipa Brekala (57) izborili su četvrtfinale i ogled protiv Barcelone, 8. ili 9. ožujka u Zagrebu.
Bila je to otvorena utakmica u kojoj su momčadi uputile ukupno 24 udarca, po 12 svaki sastav. Domaćin je najbolju priliku imao već u drugoj minuti kada je Jorn Vanсamp nakon udarca iz kornera uzdrmao vratnicu. Dinamo je stigao do vodstva u 47. minuti nakon udarca iz kuta. Brekalo je ubacio, Benković spustio loptu glavom a Gojak iz blizine zabio. Deset minuta kasnije Brekalo je povećao prednost ‘modrih’.
Dinamo će u četvrtfinalu igrati protiv Barcelone koja je pobijedila danski Midtjylland 3-1. Danci su na poluvremenu vodili 1-0, a nakon što je Barca izjednačila u 51. minuti sve do 90. minute su držali 1-1 i bili korak do kaznenih udaraca. No, Katalonci su u sudačkoj nadoknadi zabili dva pogotka za plasman među osam najboljih.
Strijelci za Barcelonu su bili Chendri (51), Seungwoo Lee (90) i Alena (90+2), dok je pogodak za goste bio autogol Montesa u 34. minuti. Oba sastava su završila utakmicu s igračem manje. U 75. minuti je isključen danski branič Murbeck, a u 87. minuti je ‘pocrvenio’ domaći veznjak Eric Montes.
Plasman u četvrtfinale izborili su i nogometaši Chelsea koji su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Valenciju 5-3 nakon što je utakmica završila 1-1. Međutim, susret je obilježio nevjerojatan previd sudaca koji nisu priznali pogodak ‘šišmiša iz jedanaesterca u 87. minuti. Naime, udarac Alberta Gila je prošao gol liniju, no lopta se odbila od šipke iza vratnice, pa su švicarski suci pomislili da je pogodio vratnicu.
U osmini finala je i Real Madrid koji je pobijedio Manchester City 3-1. Golove za mladu momčad ‘Kraljevskog kluba’ zabili su Mayoral (36, 41) i Hakimi (87), dok je pogodak za ‘Građane’ zabio Buckley-Ricketts (63).
Preostale četiri utakmice osmine finala na rasporedu su u srijedu, a sastaju se PSV Eindhoven – Roma, Pribram – Benfica, Lyon – Ajax, te PSG – Middlesbrough.