EURO kvalifikacije – Četvrta pobjeda Čeha, Izrael srušio BiH

Nogomet 16. stu 201423:50 > 23:51
EPA/GEOFF CADDICK

Kompletirano je četvrto kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. u Francuskoj. Odigrane su sve utakmice i za razliku od prethodna dva dana u nedjelju nije bilo nekih pre velikih iznenađenja izuzevši remija Malte i Bugarske.

U susretu 4. kola A skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine reprezentacija Češke je pobijedila Island 2-1 ostvarivši i četvrtu pobjedu u skupini.

Island je poveo golom Skulasona u 9. minuti, no domaćin je uspio okrenuti rezultat. Golove za novu pobjedu Čeha postigli su Kaderabek (45+1) i Halfredsson (61-autogol).

U susretu iz iste skupine Nizozemska je u Amsterdamu deklasirala Latviju 6-0 ostvarivši drugu pobjedu u skupini. Nakon očajnog otvaranja kvalifikacija i samo tri boda u prva tri kola, nizozemski izbornik Guus Hiddink je najavio ostavku ukoliko ‘oranje’ ne pobijedi Latviju. Igrači su ga spasili ostvarivši uvjerljivu pobjedu, a golove su postigli Robin van Persie (6), Arjen Robben (35,82), Klaas-Jan Huntelaar (42,89) i Jeffrey Bruma (77).

Uspješna je bila i Turska koja je pobjedila Kazahstan 3-1. Dva gola je zabio Burak Yilmaz (26-11m, 29), a jednog Aziz (83). Za goste je zabio Smakov (87-11m).

Na ljestvici skupine vodi Češka sa 12 bodova, Island ima devet, a Nizozemska šest bodova. Turska je četvrta sa četiri boda.

U susretu 4. kola B skupine Izrael je deklasirao Bosnu i Hercegovinu 3-0 i praktički je izbacio iz utrke za EURO. Golove za treću pobjedu Izraela zabili su Vermouth (36), Damari (45) i Zahavi (70). BiH je od 48. minute igrala bez isključenog Šunjića. U derbiju skupine B Belgija i Wales su odigrali bez golova, a Cipar je pobijedio Andoru 5-0.

Na ljestvici vodi Izrael s devet bodova, Wales ima osam, Cipar šest, a Belgija pet bodova. BiH je na petom mjestu s dva boda.