"Vatreni" remizirali, a hrvatski navijači nas osramotili

Nogomet 16. stu 201423:17 > 23:27
Damir Krajac / CROPIX

Hrvatska nogometna reprezentacija iako je bila bolja nije uspjela svladati Italiju na San Siru te prekinuti taj dugogodipšnji niz nepobjedivosti Talijana u Milanu.

U susretu 4. kola skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine Hrvatska je na stadionu San Siro pred 63.000 gledatelja odigrala 1-1 protiv Italije zadržavši vodeće mjesto na ljestvici.

Hrvatska je nadigrala Italiju iako je od 28. minute igrala bez Modrića, ali osramotili su nas naši navijači. Dva puta utakmica je prekidana zbog toga što su hrvatski navijači bacali baklje na tribine i teren. Jednom u prvom poluvremenu, a potom u 71. minuti kada je morala intervenirati i talijanska policija, a prekid je trajao desetak minuta.

Hrvatska je krenula vrlo ambiciozno u utakmicu i već u 6. minuti mogla je povesti. Nakon kornera prvo se Buffon ispriječio Perišiću, a potom je Vida sa deset metara pucao iznad gola. U 10. minuti Modrić je pucao sa 25 metara u donji desni kut Buffona, ali talijanski vratar je na mjestu.

I onda u 11. minuti iz akcije koja nije puno obećavala Italija je povela. Smušenost u hrvatskoj obrani omogućila da veznjak Candreva sa 18 metara neometan nacilja i pogodi za vodstvo 1-0. Talijansko vodstvo nije dugo trajalo. U 15. minuti Ivan Perišić je iz teške situacije, sa 13 metara iskosa, pokriven sa nekoliko igrača, odličnim udarcem po zemlji zabio za izjednačenje.

U 28. minuti veliki gubitak za Hrvatsku, jer je Modrić zbog ozljede morao napustiti teren, a zamijenio ga je Mateo Kovačić.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena još jedna stopostotna prilika za “vatrene”. Perišić je ubacio, a nakon zračnog dvoboja Buffona i Mandžukića, lopta se odbila do neometanog Olića koji puca sa pet metara, ali Ranocchia izbija sa gol-linije.

U drugom poluvremenu Italija se povukla na svoju polovicu čekajući priliku iz kontranapada, i tako se situacija odvijala sve do 70 minute. Nakon toga najviše je prijetio El Shaarawy, koji je u igru ušao u 52. minuti. Nekoliko je puta opasno pucao, ali njegove lopte su završavale pored gola ili u hrvatskom bloku. Ipak, najbolje prilike u drugom poluvremenu imala je Hrvatska. U 50. minuti Srna je ubacio po zemlji, a Kovačić puca iz trka, ali Buffon brani. U 87. minuti Perišić je iskosa izbio sam pred talijanskog golmana, ali lopta je prohujala pored vratnice.

Idući nastup Hrvatska će imati 28. ožujka iduće godine kod kuće protiv Norveške.

Nažalost, sjajna igra ‘vatrenih’ ostala je u sjeni divljanja hrvatskih navijača kojih su velikom bakljadom izazvali prekid utakmice u 71. minuti. Huligani su zatrpali travnjak San Sira nakon čega je sudac Kuipers povukao igrače u svlačionicu, a specijalna policija je ušla na tribinu. Prekid je trajao deset minuta nakon čega je utakmica nastavljena.

U ostalim susretima iz naše skupine Norveška je pobijedila Azerbajdžan 1-0, dok je Bugarska odigrala 1-1 protiv Malte. Na ljestvici vodi Hrvatska sa 10 bodova koliko ima i Italija, no ‘vatreni’ imaju bolju razliku pogodaka. Norveška je treća s devet bodova.

Emica Elvedji / CROPIX

Na ljestvici vodi Hrvatska sa 10 bodova koliko ima i Italija, no ‘vatreni’ imaju bolju razliku pogodaka. Norveška je treća s devet bodova.