FA Kup: Chelsea uništio City, West Ham u četvrtfinalu

Nogomet 21. velj 201619:13 > 19:18
Reuters / Dylan Martinez

U susretu osmine finala engleskog nogometnog FA kupa Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio Manchester City 5-1 ostvarivši najuvjerljiviju pobjedu protiv 'Građana' u posljednjih devet godina.

Golove za pobjedu ‘Bluesa’ zabili su Diego Costa (35), Willian (48), Gary Cahill (53), Eden Hazard (67) i Bertrand Traore (90), dok je pogodak za goste zabio David Faupala (37).

Pobjeda Chelsea mogla je biti i uvjerljivija, no Oscar je u 75. minuti promašio kazneni udarac, dok su Costa i Traore uzdrmali okvir gola.
Domaćinu je na putu do pobjede pomogla i činjenica da je City nastupio u ‘drugom’ sastavu jer je Manuel Pellegrini čuvao glavne igrače za srijedu i ogled protiv Dynama u Kijevu u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. City je na Stamford Bridge istrčao s pet juniora (Aleix Garcia, Manu Garcia, David Faupala, Bersant Celina, Tosin Adarabioyo), dok je na vratima priliku dobio Wilfredo Caballero.
Londonski ‘Bluesi’ su rekordnu pobjedu protiv Cityja ostvarili u listopadu 2007. pobijedivši 6-0.
Potez Cityjeva menadžera oštro je kritizirao legendarni engleski napadač Alan Shearer.
“Ne sviđa mi se potez vodstva Cityja. Jeste li vidjeli da Suarez, Neymar i Messi biraju utakmice ? On žele nastupiti u svakoj utakmici i žele zabiti na svakoj utakmici,” kazao je Shearer.
Plasman u četvrtfinale izborili su i West Ham, te Crystal Palace. Nogometaši West Hama, koje vodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, na gostovanju uvjerljivo pobijedili drugoligaša Blackburn 5-1, dok je Crystal Palace kao gost pobijedio Tottenham 1-0.
Blackburn je poveo golom Bena Marshall u 20. minuti, no West Ham je do kraja poluvremena okrenuo rezultat golovima Viktora Moses (26) i Dimitrija Payeta (36). U drugom dijelu Bilićeva momčad je zabila još tri gola, a strijelci su bili Emmanuel Emenike (64, 85) i Payet (90+2). Oba sastava završila su utakmicu sa po 10 igrača. Kod Blackburna je u 55. minuti isključen Chris Taylor, a kod gostiju Cheikhou Kouyate u 75. minuti.
Crystal Palace je stigao do pobjede golom Martina Kellyja u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.