FA Kup: Hull odolio na Emiratesu

Nogomet 20. velj 201615:44 > 15:45
Getty Images

U prvom duelu osmine finala FA Kupa, aktuelni pobjednik Arsenal igrao je nerješeno sa Hullom na svom „Emiratesu“ 0:0.

U reprizi finala iz 2014. godine nije bilo golova, a najzaslužniji za to bio je golman gostiju Eldin Jakupović.

Švicarac, rođen u Prijedoru, imao je nekoliko fantastičnih intervencija, posebno u drugom poluvremenu, kada je obranio šuteve Campbela, Welbecka, Sancheza…

Arsen Wenger je odlučio da izvede na teren kombiniranu postavu, bez najboljih igrača: Ozila, Girouda, Sancheza, Bellerina…

S 20-ak minuta prije kraja, Giroud i Sanchez su dobili priliku sa klupe, ali ni to nije pomoglo Topnicima da stignu do gola.

Nakon ovog remija, dva tima će morati igraju ponovljeni susret u Hullu, što ne ide na ruku Arsenalu, koji ionako ima prenatrpan raspored zbog učešća u Ligi prvaka.