Liga prvaka: Pobjede PSG-a i Benfice

Nogomet 16. velj 201623:40 > 23:43
AFP

Nakon dva mjeseca pauze nastavljena su natjecanja u Ligi prvaka, a u utorak su odigrane prve utakmice osmine finala. PSG je u Parizu pobijedio Chelsea 2-1, dok je Benfica u Lisabonu slavila protiv Zenita 1-0.

PSG je poveo u 39. minuti pogotkom Zlatana Ibrahimovića iz slobodnog udarca. Švedski napadač je pucao sa 20 metara, a lopta se od Mikela odbila i prevarila Courtoisa. U posljednjim trenucima prvog dijela Mikel se iskupio za pogrešku kod gola domaćina izjednačivši na 1-1. Nakon ubačaja iz kornera sjajno se snašao i s pet metara zabio za poravnanje. U drugom dijelu PSG je imao nekoliko odličnih prilika, a daleko bolju igru Parižani su okrunili golom Edisona Cavanija u 75. minuti.
Zanimljivo, treću godinu uzastopce ždrijeb je spojio PSG i Chelsea. U četvrtfinalu 2014. uspješniji su bili Englezi, a u osmini finala 2015. Francuzi. Nakon ‘prvog poluvremena’ ovogodišnjeg sudara bliže prolazu su Parižani.
U drugom susretu Benfica je u Lisabonu pobijedila Zenit 1-0 pogotkom Jonasa u posljednjim trenucima susreta. Bila je to utakmica s očajnim prvim i tek nešto boljim drugim poluvremenom u kojem se sve najzanimljivije dogodilo u posljednjim minutama. U 89. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Criscito, a domaćin je minutu kasnije iskoristio igrača više. Gaitan je ubacio, a Jonas je udarcem glavom svladao vratara zenita.
Uzvratni susreti su 9. ožujka u Londonu i St Peterburgu.
U srijedu su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju Roma – Real Madrid, te Gent – Wolfsburg. Preostale četiri utakmice osmine finala igrat će se idućeg tjedna. U utorak, 23. veljače snage će odmjeriti Arsenal – Barcelona, te Juventus – Bayern, a dan kasnije Dynamo Kijev – Manchester City, te PSV Eindhoven – Atletico Madrid.