Pobjeda HSV-a, pogodak Iličevića

Nogomet 14. velj 201617:59 > 18:00
REUTERS/Fabian Bimmer

Hrvatski nogometaš Ivo Iličević na najbolji se mogući način vratio u sastav HSV-a nakon suspenzije od jedne utakmice zbog udaranja suigrača na treningu.

HSV je u susretu 21. kola njemačkog prvenstva pobijedio Borussiju Moenchengladbach 3-2, a treći pogodak za domaći sastav zabio je Iličević u 80. minuti. Iličević je ušao u igru u 66. minuti, a 14 minuta kasnije zabio za vodstvo 3-1. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone u Bundsligi.
Povremeni hrvatski reprezentativac je početkom veljače na treningu nasrnuo na suigrača Michaela Gregoritscha i udario ga glavom. Veći sukob spriječili su ostali igrači, a ubrzo se Iličević i ispričao šokiranom suigraču. Zbog nesportskog ponašanja bio je suspendiran na jednu utakmicu.
Strijelci za HSV bili su i Martin Hinteregger (38-autogol), te Artjoms Rudnevs (41), dok su pogotke za Borussiju zabili Fabian Johnson (14) i Raffael (88). Ivica Olić ponovo nije nastupio za HSV.
HSV se ovom pobjedom probio na 11. mjesto sa 26 bodova, dok je momčad iz Moenchengladbacha ostala na sedmom mjestu sa 32 boda. U vodstvu je Bayern sa 53 boda.