Njemački kup: Borussia Dortmund uz Werder u polufinalu

Nogomet 09. velj 201622:49 > 22:51
REUTERS/Fabian Bimmer

Nogometaši Werdera iz Bremena i Borussije Dortmund prvi su izborili mjesto u polufinalu njemačkog Kupa, pobijedivši kao gosti Bayer iz Leverkusena, odnosno Stuttgart u četvrtfinalnim utakmicama odigranim u utorak.

Nakon što je prvi mjesto u polufinalu izborio Werder pobjedom 3-1 na gostovanju Leverkusenu, to je isto uspjelo i dortmundskoj Borussiji koja je s 3-1 nadigrala Stuttgart u Mercedes-Benz Areni, gdje su gledatatelji tri pogotka vidjeli u prvom, a jedan u drugom poluvremenu.

Marco Reus je goste doveo u vodstvo već u 5. minuti. U 21. minuti Stuttgartu je izjednačenje donio Rupp, a samo deset minuta poslije Reus je asistirao za pogodak gabonskog napadača Pierre-Emericka Aubameyanga, najboljeg strijelca Bundeslige. Pobjedu Borussije je u 89. minuti potvrdio je u kontranapadu Mkhitaryan na asistenciju Aubameyanga.

Bayer je do trijumfa u Leverkusenu došao preokretom nakon što je Bayer poveo u 22. minuti pogotkom Meksikanca Chicharita iz kaznenog udarca. U 31. minuti izjednačio je Argentinac Santiago Garcia, a 11 minuta poslije Peruanac Claudio Pizzaro bio je precizan s 11 metara. Kazneni udarac skrivio je Wendel koji je zbog toga i isključen. Konačnih 3-1 u 82. minuti postavio je Austrijanac Florian Grillitsch.

U sastavu Bayera nije bilo hrvatskih nogometaša Tina Jedvaja i vratara Darija Krešića, koji su cijeli meč odgledali s klupe za pričuvne igrače.

U srijedu su na rasporedu preostala dva četvrtfinalna dvoboja. Osma momčad Druge lige Heidenheim dočekuje berlinsku Herthu (19 sati), a šestoplasirani drugoligaš Bochum domaćin je Bayernu (20.30 sati).