MOTO GP: Lorenzu VN Aragona

Moto GP 27. ruj 201515:37 > 15:39
REUTERS/David W Cerny

Španjolski motociklist Jorge Lorenzo (Yamaha) pobijedio je u klasi MotoGP na Velikoj nagradi Aragona, utrci Svjetskog prvenstva koja se vozila na stazi Alcaniz u Španjolskoj.

Lorenzo je slavio ispred sunarodjaka Danija Pedrose i Talijana Valentina Rossija vodećeg u ukupnom poretku. Rossi vodi u ovoj “kraljevskoj klasi” s 263 boda, ispred Lorenza koji ima 249, dok je treći Marquez (184), koji je danas pao.

Sljedeća utrka je za dva tjedna u japanskom Motegiju.

U klasi Moto2 pobijedio je Španjolac Esteve Tito Rabat, a Francuz Johann Zarco je propustio prvu priliku da već u Aragonu postane svjetski prvak. Zarco je utrku zavšio tek kao šesti, a četiri utrke prije kraja ima 78 bodova prednosti ispred Titom Rabata.

Portugalac Miguel Oliveira (KTM) slavio je u najslabijoj klasi moto3 ispred Španjolca Jorge Navarra i Talijana Romana Fenatija. Vodeći u ukupnom poretku Britanac Danny Kent i Talijan Enea Bastianini su odustali u zadnjem krugu. Kent je ostao na prvom mjestu s 55 bodova više od Talijana, dok je treći Oliveira.