Španjolac Jorge Martin osvojio i VN Njemačke

Moto GP 15. srp 201813:18 > 13:19
REUTERS

Španjolski motociklist Jorge Martin (Honda) ostvario je petu ovosezonsku pobjedu na utrci za Veliku nagradu Njemačke na Sachsenringu u klasi Moto3 i tako zadržao prednost u ukupnom redoslijedu pred drugoplasiranim Talijanom Marcom Bezzecchijem (KTM).

Od devet dosadašnji utrka Martin tri nije završio, a samo jednom nije uspio pobijediti kad je došao do cilja. No, i u Njemačkoj je malo nedostajalo da završi izvan staze, za što bi ‘zaslužan’ bio njegov momčadski kolega, Talijan Fabio Di Giannantonio, s kojim je došao u kontakt 11 krugova prije kraja. Martin je ostao na stazi, a Talijan završio na šljunku.

Martin nakon devet natjecanja ima 130 bodova, sedam više od drugoplasiranog Bezzecchija.

Deseta utrka Svjetskog prvenstva je na rasporedu 5. kolovoza, a vozači će se boriti na stazi u Brnu za Veliku nagradu Češke.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.