Rossi najbrži u Barceloni, Iannone pokosio Lorenza

Moto GP 05. lip 201614:49 > 15:06
Getty Images

Pravda u sportu uvijek bude zadovoljena. Nakon nesretnog odustajanja u Mugellu zbog kvara motora, Valentinu Rossiju je u Barceloni sve išlo "na mlin". Uspio je stići do pobjede ispred Marca Marqueza, a uslugu mu je učinio i (nespretni) Andrea Iannone, koji se pobrinuo da Jorge Lorenzo ne završi utrku.

Velika nagrada Katalunje krenula je u sjeni tragičnog događaja sa slobodnog treninga u petak, kada je život izgubio vozač Moto 2 klase Luis Salom.

Najbolji start imao je Jorge Lorenzo, i odmah preuzeo lidersku poziciju. Ipak, u petom krugu Valentino Rossi stupa na scenu. Prvo je uspio preteći Marqueza na drugom mjestu, da bi se potom našao i ispred Lorenza.

Bio je to početak kraja za aktualnog prvaka i vodećeg u generalnom plasmanu. Redom su ga prestizali, Marquez, Pedrosa, a na 15 krugova prije kraja i mladi Maverick Vinales.

I dok su Rossi i Marquez vodili borbu na vrhu, slijedi novi peh za Lorenza. Osam krugova prije cilja, Iannone je ga je zakačio prednjim kotačem, nakon čega su obojica izletjela sa staze. Vozač Yamahe nije krio bijes, a MotoGP je najavio i istragu ovog incidenta.

Finiš utrke protekao je u znaku vodećeg dvojca Rossi – Marquez. Marquez se u nekoliko navrata našao ispred Talijana, ali Rossi ovoga puta nije dozvolio da mu izmakne pobjeda. Kao treći završio je Pedrosa, dok je Vinales stigao do još jednog zapaženog rezultata, i osvojio četvrtu poziciju.

Svi vozači koji su se našli na podiju, imali su majice s natpisom “Zauvijek u našim srcima”, posvećene tragično nastradalom Salomu.

Marc Marquez je zahvaljujući izljetanju Lorenza novi lider prvenstva sa 125 bodova, Lorenzo je drugi sa 115, Rossi na trećem mjestu ima 103.

Iduća utrka vozi se za tri tjedna u nizozemskom Assenu.