Uvjerljiva pobjeda Uniksa, Hezonja upisao “double-double”

Košarka 16. pro 202107:17 0 komentara
Igor Kralj/PIXSELL

U susretu 15. kola košarkaške Eurolige Uniks, kojeg vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, je u Moskvi pobijedio CSKA sa 88-67 uz sjajnu predstavu Marija Hezonje sa 18 koševa i 10 skokova.

Veliki ruski obračun u Euroligi pripao je momčadi iz Kazanja koju vodi hrvatski stručnjak.

Gosti su odlično otvorili utakmicu. Nakon prve dionice vodili su šest razlike (27-21), na poluvremenu su imali 18 koševa razlike (46-28), a na koncu treće dionice velikih + 21 (72-51).

Kod Uniksa najbolji je bio hrvatski košarkaš Mario Hezonja sa 18 koševa i 10 skokova. Pratili su ga Isaih Canaan sa 16, O.J. Mayo sa 14, te Lorenzo Brown i John Brown sa po 10 koševa.

“Borili smo se. Znamo koliko su dobri, ali i mi smo jako dobri. Znali smo da se moramo boriti. Izuzetno su fizički jaki, izuzetno dobra ekipa, ali mi smo ostvarili pobjedu i sretan sam zbog toga,” poručio je Hezonja.

“Prebrodili smo oluju u trećoj četvrtini i zatvorili utakmicu u četvrtoj,” dodao je.

U domaćim redovima izdvojili su se Tornike Shengelia sa 20 koševa i šest skokova, te Aleksej Šved sa 13 koševa. Obje ekipa sada imaju skor od devet pobjeda i šest poraza, Uniks je peti, a CSKA sedmi.

“U drugoj četvrtini smo počeli igrati jako čvrstu obranu, što nam je pomoglo zabijati lagane koševe u tranziciji. U drugoj četvrtini smo prelomili utakmicu, a u trećoj smo i dalje igrali dobro,” kazao je Perasović.

Monaco je na gostovanju nakon produžetka pobijedio Žalgiris sa 107-98.

Najbolji u momčadi iz Kneževine bio je Mike James sa 20 koševa, 14 asistencija i pet skokova, dok je u suparničkim redovima Janis Strelnieks zabio 22 koša.

Olympiakos je u Pireju rutinski stigao do pobjede protiv Bayerna sa 83-60. Grčki klub je već nakon prve četvrtine imao 16 koševa prednosti.

Domaćine su predvodili Saša Vezenkov sa 16 koševa i devet skokova, dok je u bavarskim redovima najefikasniji bio Augustin Rubit sa 10 koševa.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 28 bodova, Real Madrid ima 27, a Olympiakos 25 bodova.