Phoenix u finalu Zapada, Milwaukee izjednačio

Košarka 14. lip 202108:48 0 komentara
dario šarić

Phoenix Sunsi su sinoć u četvrtoj utakmici drugog kruga doigravanja Zapadne konferencije svladali Denver Nuggetse sa 125-118 i plasirali se u finale konferencije, prvi put u zadnjih 11 godina, rezultatom 4-0 u seriji.

Do četvrte pobjede u seriji predvodili su ih Chris Paul i Devin Booker koji su zajedno zabili 71 koš. Paul je ubacio 37 koševa, a Booker je utakmicu završio sa 34 koša i 11 skokova. Dario Šarić je odigrao 13:58 minuta za Phoenix i zabio je pet koševa (šut iz igre 1/4, trice 1/2) uz jedan skok i dvije asistencije.

Denver Nuggets su zbog namjernog prekršaja u trećoj četvrtini ostali bez najkorisnijeg igrača lige (MVP) Nikole Jokića koji je isključen, a do tog trenutka on je upisao 22 poena i 11 skokova.

Phoenix Suns će u polufinalu Zapada igrati ili protiv Los Angeles Clippersa ili protiv Utah Jazza, a trenutačno sa 2-1 u seriji vodi momčad iz Salt Lake Cityja.

U Istočnoj konferenciji su Milwaukee Bucks u četvrtoj utakmici pred domaćom publikom sa 107-96 bili bolji od Brooklyn Netsa što im je donijelo izjednačenje u seriji na 2-2.

Giannis Antetokounmpo, dvostruki MVP (2020., 2019.), postigao je 34 poena i ugrabio 12 skokova. Najbolji strijelac Brooklyna bio je Kevin Durant sa 28 ubačaja i 13 skokova.