NBA: Zubac zapažen, slaba predstava Bogdanovića

Košarka 19. stu 202108:08 0 komentara
Ivica Zubac, NBA, košarka
ANDREW D. BERNSTEIN / NBAE / GETTY IMAGES / AFP / Ilustracija

Ivica Zubac je odigrao dobru utakmicu protiv Memphisa u kojoj su njegovi LA Clippersi izgubili, dok je Bojan Bogdanović bio loš, ali je Utah ostvarila novu pobjedu.

LA Clippers su imali sedam pobjeda u nizu, ali su i izgubili dvije od posljednje tri utakmice. Ovaj put su bili bez šanse na gostovanju kod Memphisa koji je slavio 120-108. Kroz cijelu utakmicu Memphis je imao veliku prednost, nerijetko je ona bila izražena s više od 20 poena, a prvo ime susreta bio je nezaustavljivi Ja Morant s 28 poena te po pet skokova i asistencija. Po 18 su ubacili Brooks i Jackson.

Kod gostiju najbolji je dojam ostavio Paul George s 23 poena, šest asistencija i pet skokova te 5-9 za tri poena. Reggie Jackson je ubacio 18 poena, a dobar je bio i hrvatski centar Ivica Zubac koji je za 27 minuta ubacio 13 poena uz sedam skokova i dvije asistencije te je imao jednu blokadu i jednu izgubljenu loptu. Iz igre je gađao 5-8 te 3-3 s linije slobodnih bacanja.

Utah je sa 119-103, na domaćem parketu, svladala Toronto i došla do omjera 10-5 čime su džezeri i dalje treća momčad na Zapadu. Na poluvremenu je Utah imala minus od dva poena, no utakmica je riješena u trećoj četvrtini koju je domaćin dobio s 31-17.

Donovan Mitchell i Rudy Gay s klupe su ubacili po 20 poena. Rudy Gobert je ubacio 14 uz savršeni šut iz igre 7-7, dok je tome dodao i 11 skokova te dvije blokade. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović neće predugo pamtiti predstavu protiv Kanađana. Ubacio je sedam poena (šut 3-9, za tri poena 1-5). No, imao je šest asistencija, četiri skoka, jednu blokadu, ali i tri izgubljene lopte.

Četiri igrača s klupe Utaha su, inače, kombinirano ubacila čak 53 poena (Gay 20, Clarkson 12, Whiteside 11 i Ingels 10 uz osam asista i sedam skokova).

Na Zapadu je i dalje vodeći sjajni Golden State (omjer 13-2) koji je ovaj put slavio kod Clevelanda 104-89 premda je bio na rubu poraza. Naime, Cavsi su posljednju četvrtinu dočekali s plusom od 13 poena, ali je posljednjih 12 minuta Golden State dobio čak 36-8 te upisao novu pobjedu.

Bila je to ujedno nova odlična utakmica Stepha Curryja koji je 20 od ukupno 40 poena postigao u posljednjoj četvrtini. Imao je šut iz igre 15-27 od čega 9-16 za tri poena, a dodao je tome šest asistencija i četiri skoka. Prvi idući strijelac Golden State bio je Nemanja Bjelica (14 poena).

Nikola Jokić je ubacio čak 27 poena u prvom poluvremenu (ukupno 30), ali je njegov Denver bio doma bez šanse protiv Philadelphije koja je bez Joela Embiida slavila 103-89. U derbiju Istoka Miami je u gostima pobijedio Washington 112-97 uz novo odlično izdanje Jimmyja Butlera koji je bez ubačene trice imao 32 poena (11-19 šut iz igre te 10-10 s linije bacanja).

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.