NBA: Zubac pet koševa u pobjedi Clippersa

Košarka 07. pro 202109:48 0 komentara
N1

LA Clippersi su slavili s 102-90 kod Portland  Blazersa, a Ivica Zubac je za 28 minuta igre postigao pet poena, šest skokova i tri blokade.

Paul George (21) i Marcus Morris Sr. (17) najbolji kod Clippersa, koji su i dalje bez prve zvijezde Kawhi Leonarda. Jusuf Nurkić (31) bio je najbolji pojedinac Trail Blazersa, koji su također igrali bez svoje najveće zvijezde Damiana Lillarda.
Clippersi su peti na Zapadu s omjerom 13-12.

Timothe Luwawu-Cabarrot (23) je ubacio sedam od rekordnih 25 trica Atlante, koja je s 121-110 slavila kod  Minnesota Timberwolvesa. Atlanta je trice gađala 25-49, oborila je klupski rekord, a čak osam Hawksa je postiglo barem jednu tricu.

Najuzbudljivije je bilo u Charlotteu, gdje su Sixersi nakon produžetka svladali Hornetse s 127-124. Joel Embiid je bio junak pobjede s 43 koša i 15 skokova, dok je kod domaćina Kelly Oubre Jr.ubacio 35.  Charlotte je bila desetkovana jer su LaMelo Ball, Terry Rozier, Mason Plumlee, Jalen McDaniels i Ish Smith u izolaciji zbog koronavirusa.

Golden State Warriorsi su ostali prva momčad lige nakon pobjede (126-95) protiv Orlando Magica. Stephen Curry (31, 7 trica) i Andrew Wiggins combined (28, 8 trica) su bili nezaustavljivi, dok su Warriors ubilježili 12. pobjedu u zadnjih 13 utakmica u San Franciscu.

Warriorsi su na čelu lige s omjerom 20-4, koliko imaju i Phoenix Sunsi, koji su sinoć sa 108-104 dobili San Antonio u svojoj dvorani. Chris Paul (21, 10 asista) je postigao ključnu tricu za pobjedu 17 sekundi prije kraja.

Prvaci Milwaukee Bucksi su s 112-104 nadigrali Cavalierse, a Giannis Antetokounmpo je proslavio svoj 27. rođendan s 12 skokova i 27 poena, od čega 15 u zadnjoj četvrtini. Khris Middleton je dodao 21 poen u 10. pobjedi Bucksa u zadnjih 11 utakmica, koja ih je gurnula na treće mjesto Istoka (16-9).