NBA: Šarić zabio 12 koševa, Zubac osam

Košarka 14. svi 202109:36 0 komentara
dario šarić

Phoenix Suns Darija Šarića su sinoć sa 118-117 pobijedili Portland Trail Blazerse zahvaljujući Devinu Bookeru koji je zabio dva slobodna bacanja 2,4 sekunde prije kraja.

Chris Paul je bio najbolji strijelac Phoenixa sa 26 koševa i sedam asistencija, a Mikal Bridges je dodao 21 koš i 11 skokova, dok je Šarić odigrao 30:50 minuta i zabio 12 koševa (šut iz igre 4/12,1/4), upisavši pritom pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Suns sada imaju jednu utakmicu zaostatka za Utah Jazzom koji je prvi u Zapadnoj konferenciji.

Damian Lillard je ubacio 24 od svojih 41 koša u zadnjoj četvrtini za Trail Blazerse kojima je prekinut niz od pet pobjeda i nisu uspjeli osigurati mjesto u glavnom ždrijebu doigravanja. Portland je šesti na Zapadu s pola utakmice prednosti ispred Los Angeles Lakersa.

CJ McCollum je dodao 27 koševa za Portland, a Cameron Payne 21.

New York Knicks su nadoknadili zaostatak od 17 koševa i na svom parketu sa 102-98 svladali San Antonio Spurse.
Alec Burks je bio najučinkovitiji kod Knicksa sa 30 koševa, a postigao je i tricu za izjednačenje 3:16 minute prije kraja. Julius Randle je ubacio 25 koševa uz devet skokova i devet asistencija, a RJ Barrett 24 za Knickse.

DeMar DeRozan je sa 27 koševa i osam skokova predvodio Spurse koji su osigurali mjesto u doigravanju zahvaljujući porazu Sacramento Kingsa od Memphis Grizzliesa. Luka Šamanić nije igrao za San Antonio.

LA Clippers Ivice Zubca su sa 113-90 nadigrali Charlotte Hornetse, a hrvatski je košarkaš u 35:08  minuta na terenu zabio osam koševa (šut iz igre 3/4) uz 11 skokova, jednu asistenciju i dva bloka.

Paul George je sakupio 20 koševa i 10 skokova,  Reggie Jackson je zabio 19 koševa, a Kawhi Leonard 16 uz devet asistencija.

Kod Hornetsa najbolji je bio LaMelo Ball sa 18 koševa.