NBA: Šarić najbolji u pobjedi Phoenixa, Šamanićevih 14 koševa u pobjedi Spursa

Košarka 03. ožu 202109:33 0 komentara
dario šarić

Hrvatski košarkaši Dario Šarić i Luka Šamanić su sinić odigrali sjajne partije u pobjedama svojih Phoenix Sunsa, odnosno San Anatonio Spursa.

Dario Šarić je bio najboji strijelac Phoenixa  koji su u gostima sa 114-104 pobijedili aktualne prvake Los Angeles Lakerse. On je pobjedi svoje momčadi pridonio sa 21 košem (šut iz igre 7/17, trice 2/5) te pet koševa, tri asistencije i jednom ukradenom loptom u 26 minuta provedenih na terenu.

Mikal Bridges je dodao 19 koševa, a Deandre Ayton i Devin Booker, koji je isključen u trećoj četvrtini, po 17 koševa svaki. Ovom pobjedom su se Sunsi izjednačili na drugom mjetu s Lakersima u Zapadnoj konferenciji.

Lakersima nije pomoglo ni 38 koševa LeBrona Jamesa.

Luka Šamanić je domaćoj pobjedi svojih San Antonio Spursa od 119 – 93 nad New York Knicksima sudjelovao sa 14 koševa (šut iz igre 5/7, trice 3/5), sedam skokova, jednom asistencijom, jednom ukradenom loptim i jednim blokom.

Trey Lyles je predvodio San Antonio sa 18 koševa, dok je kod New Yorka najbolji bio Immanuel Quickley sa 26 koševa.

Sinoć je na teren istrčao Ivica Zubac čiji su LA Clippersi poraženi u gostima kod Boston Celticsa 112-117. Hrvat je odigrao 20 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut iz igre 4/6) uz deset skokova i tri asistencije.

Kemba Walker je predvodio pobjedničku momčad sa 25 ubačaja, a Jaylen Brown je dodao 18.

Kod Clippersa je Paul George utakmicu završio sa 32 poena, dok je Reggie Jackson ubacio 25 koševa.

Nikola Jokić je upisao svoj 50. triple-double u karijeri sa 37 koševa, 11 asistencija i deset skokova u pobjedi svojih Denver Nuggetsa 128-97 nad Milwaukee Bucksima.

Jokiću, koji je tako postao deveti košarkaš u povijesti NBA s najmanje 50 triple-doubleova, priključivši se tako Oscaru Robertsonu (181), Russellu Westbrooku (156), Magicu Johnsonu (138), Jasonu Kiddu (107), LeBronu Jamesu (97), Wiltu Chamberlainu (78), Larryju Birdu (59) i Jamesu Hardenu (53), ovo je deveti triple-double ove sezone, a Denveru treća pobjeda zaredom.

Nuggets su prekinuli niz od pet pobjeda Bucksa u čijim je redovima najbolji bio Giannis Antetokounmpo sa 27 pogodaka.

U preostalim utakmicama Memphis Grizzlies su sa 125 – 111 nadigrali Washington Wizardse, a Atlanta Hawks sa 94 – 80 Miami Heat.