NBA predsezona: Zubac 7, Šamanić 6 poena, novi poraz LA Lakersa

Košarka 07. lis 202108:42 0 komentara
Ilustracija/AFP

Nastavljena je predsezona u NBA ligi, a novi poraz upisali su LA Lakers koji su nakon Brooklyna izgubili i na gostovanju kod Phoenixa (105-117).

Bila je to repriza prošlogodišnje serije u prvom krugu doigravanja Zapadne konferencije, a Phoenix, koji je igrao bez ozlijeđenog Darija Šarića, su predvodili Deandre Ayton (14 poena, 11 skokova) i Chris Paul (8 poena, 11 asistencija). LA Lakers su bili bez LeBrona Jamesa, a prvi strijelac je bio Malik Monk s 18 poena.

Prvu utakmicu u predsezoni je odigrao Dallas koji je na svom parketu svladao Utah (bez Bojana Bogdanovića) 111-101. Dallas je s 19 poena, šest skokova i pet asistencija predvodio Luka Dončić.

LA Clippers su dočekali Sacramento te izgubili 98-113. Hrvatski centar Ivica Zubac je startao u petorci te je ukupno odigrao 15 minuta. Postigao je sedam poena (2-4 iz igre, 3-4 s linije slobodnih bacanja) uz četiri skoka i dvije blokade.

San Antonio je gostovao kod Detroita, a domaćin je slavio 115-105. Luka Šamanić je za San Antonio odigrao pet minuta te je ubacio šest poena (3-5 iz igre), uz po skok i asistenciju.