NBA: Bogdanović ubacio 15 koševa u novoj pobjedi Jazza

Košarka 27. lis 202109:12 0 komentara
Chris Graythen / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP (ilustracija)

Košarkaši Utah Jazza zadržali su stopostotni učinak u NBA ligi i nakon svoje treće ovosezonske utakmice 122-110 domaćom pobjedom protiv Denver Nuggetsa, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sudjelovao je sa 15 koševa, dva skoka i jednom osvojenom loptom.

Bogdanović je na terenu proveo 28:55 minuta, šutirao je 4-9 za dva, 1-5 za tricu te 4-4 s linije slobodnih bacanja.

Jazz je u drugom poluvremenu iskoristio neigranje najboljeg igrača Nuggetsa Nikole Jokića, on je pred kraj prvog poluvremena u sudaru s Rudyjem Gobertom zadobio ozljedu desnog koljena pa su u gostujućem sastavu procijenili kako ne vrijedi riskirati pogoršanje Jokićeva stanja. U prvom dijelu Jokić je za samo 15:00 minuta prvoddenih u igri ubacio 24 poena te je ostao najbolji strijelac svoje momčadi.

Izostanak Jokića najbolje je iskoristio upravo Gobert koji je predvodio domaće sa 23 ubačaja i 16 skokova, Donovan Mitchell dodao je 22, dok je WillBarton ubacio 21 za Nuggetse.

Stopostotni u novoj sezoni ostali su i Golden State Warriorsi koji su stigli na omjer 4-0 gostujućom 106-98 pobjedom protiv slabašnog Oklahoma City Thundera. Domaći su u prvom poluvremenu imali dvoznamenkastu prednost, no u nastavku su se gosti “uozbiljili” i stigli do sigurne pobjede. Stephen Curry sa 23 i Anthony Wiggins sa 21 pogotkom bili su najbolji kod Warriorsa, dok Thunderu za prvu pobjedu u sezoni nije bilo dovoljno niti 30 koševa Shaija Gilgeous-Alexandera.

New York Knicksi prekinuli su nevjerojatan niz od 15 uzastopnih poraza protiv Philadelphia 76-ersa svladavši ih u svom Madison Square Gardenu sa 112-99. Pobjeda Knicksa mogla je biti i uvjerljivija jer su sredinom treće četvrtine vodili i sa 27 razlike (83-56). Ujednačeni napad domaćih predvodili su Kemba Walker sa 19 i Evan Fournier sa 18 poena, dok je Tobias Harris sa 23 pogotka bio najbolji kod Sixersa.

Los Angeles Lakersi su i bez LeBrona Jamesa, koji nije igrao zbog problema s gležnjem, kao gosti svladali San Antonio Spurse sa 125-121 nakon produžetka. Domaći su krajem treće četvrtine imali 12 poena prednosti (97-84), imali su i šut za pobjedu na isteku četvrte četvrtine, ali Dejounte Murray nije bio precizan, pa su u posljednjoj minuti produžetka platili cijenu za propuštene prilike. Anthony Davis je nakon skoka u napadu pogodio za 123-121, a Russell Westbrook je zatim poentirao nakon prodora za konačnih 125-121. Davis je predvodio Lakerse sa 35 ubačaja i 17 skokova, Westbrook je dodao 33 poena, 10 skokova i 8 asistencija, dok je kod Spursa Murray ostvario “triple-double” sa 21 košem, 12 skokova i 15 asistencija, a austrijski centar Jakob Poeltl je dodao 27 pogodaka uz 14 skokova.

Dallas Mavericksi su u teksaškom obračunu nadigrali Houston Rocketse sa 116-106. Luka Dončić je predvodio pobjednike sa 26 poena i 14 skokova, Tim Hardaway i Reggie Bullock su dodali po 16, dok su kod poraženih najučinkovitiji bili Eric Gordon sa 22 ubačaja i Christian Wood sa 16 koševa i 17 skokova.