NBA: Chicago bolji od Clevelanda

Košarka 24. sij 201609:32 > 09:34
Tanjug/AP Photo/Darren Abate

U dvoboju vodećih momčadi Centralne divizije Chicago Bullsi su bili bolji sa 96-83 od Cleveland Cavaliersa.

Cleveland je u utakmicu ušao s novim trenerom, ali to mu nije pomoglo. Pau Gasol je zabio 25 koševa za pobjedu Chicago Bullsa. Jimmy Butler je ubacio 20 koševa, Nikola Mirotic 17, a Taj Gibson 15 za Chicago koji je stvorio prednost od 17 koševa na početku treće četvrtine i nakon toga nije dopustio Cavsima da mus e približi na više od odam koševa u zadnjoj četvrtini. Kod Clevelanda je najučinkovitiji bio LeBron James koji je zabio 26 koševa uz 13 skokova i devet asistencija. J.R. Smith je dodao 18 koševa za Cavse koji su imali šut od 37 posto iz igre.
Archie Goodwin je pogodio tricu 0.1 seckundi do kraj utakmice i Phoenix Suns su pobijedili Atlanta Hawkse sa 98-95, prekinuvši tako niz od šest poraza. Goodwin je ujedno bio i najbolji strijelac Sunsa sa 24 postignuta pogotka. Tyson Chandler je izjednačio rekord Sunsa u skokovima na jednoj utakmici Sunsa sa 27 skokova, od čega je 17 bilo u prvom poluvremenu, a uz to je upisao 13 koševa i pet asistencija. Kod Hawksa najbolji je bio Kent Bazemore koji je postigao 21 pogodak, a Al Horford je dodao devet koševa uz 16 skokova. Bazemore je pogodio izjednačujuću tricu 47.4 sekundi do kraja, ali je Chandlerovg pogodak 24.6 sekunde do kraja doveo Sunse u vodstvo od 95-93. Bazemore je izjednačio još jednom, 3 sekunde kasnije i na njemu je napravljenprekršaj, ali je promašio slobodno bacanje.
Denver Nuggetsi su sinoć slavili proitv Detroit Pistonsa sa 104-101, a Danilo Gallianari, kooji je zabio 30 koševa na utakmici, pogodio je koš za pobjedu 23.8 sekunde prije kraja. Emmanuel Mudiay je zabio 18 koševa, uključujući i dva slobodna bacanja u zadnjoj sekundi, a Nikola Jokic 17 za Nuggetse kojima je ovo šesta uzastopna pobjeda protiv Pistonsa u Denveru. Marcus Morris je predvodio Pistonse sa 20 postignutih pogodaka, Kentavious Caldwell-Pope je dodao 16, a Aron Baynes 13 i 10 skokova.