NBA: Memphis lagano protiv Lakersa

Košarka 28. pro 201509:08 > 09:11
Andrew D. Bernstein/National Basketball Associatio

U sinoćnjem programu NBA lige odigrane su četiri utakmice, a izdvajamo pobjede Thundera i Trail Blazersa.

Nakon što su pregazili Cavse večer prije, Portland Trail Blazersi pobijedili su na gostovanju i Sacramento Kingse 98:94. Kao i protiv Clevelanda, za Portland nije igrao njihov najbolji igrač Damian Lillard.

Ipak njegov izostanak se nije osjetio jer ga je odlično zamijenio CJ McCollum. On je upisao 35 poena, 11 skokova i devet asistencija te tako zamalo upisao “triple-double” učinak.

Sjajnu partiju kod Kingsa je odigrao DeMarcus Cousins koji je upisao 36 poena i šest skokova, ali nije bilo dovoljno za pobjedu. Duje Dukan bio je u sastavu Sacramenta, ali nije ulazio u igru.

Oklahoma City Thunder u efikasnoj utakmici je kod kuće nadvisila Denver Nuggetse 122:112. Ključno je bilo drugo poluvrijeme koje Oklahoma dobila sa sveukupno 18 razlike i tako nadoknadila zaostatak od 10 razlike na poluvremenu.

Sjajan je u pobjedi bio Russell Westbrook. Zabio je 30 poena (Šut iz igre 11-18), a upisao je i 12 asistencija i devet skokova, odnosno falio mu je jedan skok do “triple-double” učinka. Kod poraženih najbolji je bio Keneth Faried s 25 poena i 11 skokova.

U ostalim utakmicama večeri, Memphis je lagano riješio Lakerse 112:96, a Celticsi su bili bolji od Knicksa 100:91.