Košarka 27. pro 201513:13 > 13:15
REUTERS (Steve Mitchell-USA TODAY Sports)

Košarkaši Los Angeles Clippersa morat će najmanje dva tjedna igrati bez pomoći svog najboljeg igrača Blakea Griffina.

Košarkaši Los Angeles Clippersa morat će najmanje dva tjedna igrati bez pomoći svog najboljeg igrača Blakea Griffina koji je u noći s petka na subotu u gradskom derbiju s Lakersima doživio parcijalnu rupturu tetive kvadricepsa, što je pokazao pregled magnetskom rezonancom.

Griffin je ozljedu u spomenutom dvoboju zaradio još u prvoj četvrtini, ali je izdržao čak 36 minuta u igri te završio utakmicu s 13 koševa, 12 skokova i sedam asistencija pomogavši svojoj momčadi na putu do pobjede. Koliko će Griffin nedostajati momčadi Doca Riversa najbolje svjedoče statistički podaci prema kojima je u prvih 30 utakmica nove sezone s prosjekom od 23,2 koša bio prvi strijelac Clippersa, a drugi skakač (8,7 skokova) i asistent (5,0 asistencija).

U noći sa subote na nedjelju Clippersi su bez Griffinove pomoći slavili na gostovanju kod Utah Jazza sa 109-104, a umjesto Griffina u početnoj petorci se našao NBA veteran Paul Pierce koji je postigao 20 koševa, uz pet skokova i dvije asistencije.
Clippersi će još najmanje šest utakmica biti bez svoje prve zvijezde, a Blake Griffin će za dva tjedna ponovno na pregled, kada će biti jasnije koliko će trajati ova njegova prisilna stanka.