NBA: Pobjeda Netsa, Bogdanović igrač utakmice

Košarka 10. stu 201401:04 > 10:22
Tanjug/AP Photo/Jason DeCrow

Najbolju utakmicu do sada u NBA-u odigrao je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović.

Njegovi su Netsi pred svojim navijačima slavili protiv Orlando Magica 104-96, a Bogdanović je za 31 minutu na parketu upisao 22 poena uz šest skokova, asistenciju i dvije ukradene lopte.

Bogdanović je na poluvremenu postigao samo šest poena, a onda je u nastavku proradio. Promašio je samo jedan šut, a pogodio sedam, od čega su dvije bile trice.

‘Malo smo lijeno krenuli u utakmicu. Borili smo se u obrani. No kada smo primijenili nisku postavu, raširili igru, te potom ulazili pod obruč sve je bilo puno lakše’, rekao je sjajni šuter, te objasnio kako se tako brzo adaptirao na NBA ligu.

‘Mnogo je različitosti u igri između Europe i SAD-a, ali trener i moji suigrači mi maksimalno pomažu u prilagodbi, a na tome sam im maksimalno zahvalan. Nadam se da ću nastaviti napredovati i uskoro biti u najboljoj formi kojoj mogu biti’, zaključio je Bogdanović.

Nakon Bojana najbolji igrač domaće momčadi bio je Deron Williams sa 18 poena, dok je kod gostiju Nikola Vučević postigao 27 uz 13 skokova.