NBA: Prvi poraz Golden Statea, Bogdanović 15 koševa

Košarka 13. pro 201510:42 > 10:51
Ilustracija

Bojan Bogdanović je sinoć bio jedini Hrvat koji je igrao u NBA i u porazu svojih Brooklyn Netsa od 100-105 od Los Angeles Clippersa zabio je 15 koševa.

Blake Griffin i J.J. Redick su zabili svaki po 21 koš i Clippersi su konačno nakon sedam utakmica u gostima protiv Brooklyna slavili. Chris Paul je ubacio 15 koševa uz 14 asistencija za Clipperse koji nisu pobijedili Netse na njihovom terenu od 11. prosinca 2007. DeAndre Jordan je utakmicu završio sa 12 pogodaka i isto toliko skokova. Kod Netsa najučinkovitiji je bio Thaddeus Young sa 18 koševa, a Jarrett Jack je ubacio 16 uz 11 asistencija.Bogdanović je u 38:43 minuta koliko je proveo na terenu uz 15 koševa upisao šest skokova i jednu asistenciju, a isto toliko koševa zabio je i Joe Johnson. Clippersi su pogodili 11 koševa iz svojih prvih 15 pokušaja, ali nisu stvorili značajniju prednost do serije od 10-0 u drugoj četvrtini kada su stvorili prednost od 42-26. Zadržali su prednost i u jednom trenutku je povećali i na 18 koševa i ni u jednom trenutku nisu bili ugroženi sve dok u zadnjoj četvrtini Netsi nisu počeli namjerno raditi prekršaje na Jordanu. Brooklyn se približio u par navrata na dva koša razlike, ali bi onda Paul i Griffin izvukli Clipperse uzastopnim pogocima.

Rekordni početak sezone sa 24 uzastopne pobjede Golden State Warriorsa prekinut je sinoć kada su bolji od njih sa 108-95 bili Miwaukee Bucksi. Warriorsi nisu poraženi u zadnjih 28 utakmica ako se računaju zadnje četiri utakmice prošle sezone. Najdulji pobjednički niz u NBA drže Los Angeles Lakersi uz sezone 1971./72. sa 33 pobjede i njih su također zaustavili Milwaukee. Greg Monroe je predvodio Buckse sa 28 pogodaka. Kod Warriorsa najbolji je bio Stephen Curry sa također 28 postignutih pogodaka.

Niz od čak 11 poraza protiv Dallas Mavericksa prekinuli su i Washington Wizardsi koji su Maverickse sa 114-111. Otto Porter je zabio 28 koševa za pobjedu, John Wall je dodao 26 uz 16 asistencija. Porter je zabio čak 17 koševa iz igre u trećoj četvetini u kojoj je Washington zabio 39 koševa i stvorio prednost od 21 koša. Mavericksi su napravili seriju od 19-8 i dpšli na 112-111 zahvaljujući dva pogotka s linije slobodnih bacanja J.J. Barea 4.4 sekunde prije kraja. I nakon što je Wall pogodio dva bacanja 3.7 sekunde do kraja, Dirk Nowitzki je promašio tricu, a Wizardsi su slavili. Wesley Matthews je predvodio Maverickse sa 28 pogodaka od čega šest trica.
Houston Rockets su sinoć lako sa 126-97 pobijedili Los Angeles Lakers, a James Harden je zbaio 30 koševa. Trica Nicka Younga oko sedam minuta do kraja, približila je Lakerse na 11 razlike, ali je onda Houston napravio seriju od 13-2 za vodstvo od 115-93. Kobe Bryant je ubacio 25 koševa uz sedam skokova i šest asistencija za Lakerse koji su izgubili šest utakmica zaredom.
Boston Celticsi su se oporavili od poraza od Golden Statea i na krilima Averyja Bradleya, koji je zabio 23 koša, te Isaiaha Thomasa i njegovih 21 koš i 13 asistencija, pobijedili su Charlotte Hornetse sa 98-93.
Tako su prkeinuli niz Hornetsa od četiri pobjede zaredom. Jae Crowder je dodao 16 koševa i sedam skokova za Celticse (14-10).
Najbolji strijelac Hornetsa bio je Nicolas Batum sa 21 pogotkom i osam skokova.