NBA: Pobjeda Netsa uz 10 koševa Bogdanovića

Košarka 11. pro 201509:15 > 09:21
Reuters/David Butler II-USA TODAY

Košarkaši Brooklyna svladali su Philadelphiju sa 100-91 u noći s četvrtka na petak u svojoj dvorani, a u sedmu ovosezonsku pobjedu Netsa hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović ugradio je 10 koševa te po tri skoka i asistencije za 32 i pol minute provedene u igri.

Netsi su u pred svojim navijačima u Barclays Centeru slavili protiv Philadelphije sa 100-91, a otpor gostiju slomili su tek u završnici dvoboja između pretposljednje i posljednje momčadi Atlantske divizije. Brooklyn je stigao do svoje sedme pobjede, a Sixersi su doživjeli već 22. poraz ove sezone, a jedinu pobjedu ostvarili su protiv LA Lakersa.

Bojan Bogdanović je ponovno bio u početnoj petorci Brooklyna, a taj bi se trend trebao nastaviti s obzirom da ozlijeđenog novaka Rondaea Hollis-Jeffersona neće biti najmanje dva mjeseca, nakon operacije skočnog zgloba. U ulozi ‘startera’ hrvatski reprezentativac preuzeo je veće napadačke ovlasti pa je prvo Houstonu ubacio 19 koševa, a Sixersima 10 poena uz tri skoka i tri asistencije za 32 i pol minute provedene u igri.
Talijanski centar Andrea Bargnani bio je pokretač Netsa u ovom dvoboju u kojem je od svoja 23 koša njih 13 ubacio u posljednjoj četvrtini. Uz njega Brooklyn su do pobjede predvodili Thaddeus Young s 18 poena i 11 skokova te Shane Larkin koji je ubacio 14 koševa i podijelio šest asistencija. Kod Philadelphije najviše se istaknuo mladi centar Jahlil Okafor s 22 poena i 10 skokova.
Oklahoma City je na svom parketu predvođen Kevinom Durantom, Russellom Westbrookom i Sergeom Ibakom stigao do pobjede nad Atlantom 107-94. Durant je u 14. slavlje Thundera ove sezone ugradio ‘triple-double’ učinak od 25 koševa, 12 skokova i 10 asistencija. Westbrook je utakmicu završio s 23 poena, 10 asistencija i šest skokova, dok je Serge Ibaka imao 23 poena i 10 skokova. Najbolji strijelci Hawksa bili su Kent Bazemore s 22 koša i Jeff Teague s 18.
Neizvjesne završnice i pobjede domaćih momčadi vidjeli su ljubitelji košarke u dvobojima Chicaga i LA Clippersa te Sacramenta i New Yorka. Bullsi su svladali Clipperse s 83-80, a gostujući razigravač Chris Paul promašio je tricu za produžetak. Chicago je do 12. ovosezonske pobjede stigao ponajviše zahvaljujući Pau Gasolu koji je ubacio 24 poena uz šest skokova, a Jimmy Butler je uz 14 koševa imao i osam asistencija. Blake Griffin je s 18 koševa i 11 skokova bio najbolji igrač gostiju.
Sacramento je umalo u posljednjih 10 sekundi utakmice prokockao četiri poena prednosti protiv New Yorka. Najbolji igrač Knicksa Carmelo Anthony prvo je položio za 97-99, a nakon izgubljene lopte Collisona pokušao i teškom tricom donijeti pobjedu svojoj momčadi, no lopta je ostala na obruču. Anthony je utakmicu završio s 23 koša i 14 skokova. Kingse su do devete pobjede u sezoni predvodili DeMarcus Cousins s 27 poena i 11 skokova te Rajon Rondo koji je uz 16 koševa imao i 12 asistencija.