ABA liga: Zadar – U. Olimpija 60-67

Košarka 08. stu 201422:04 > 22:05
Ivan Klindic / CROPIX

U 7. kolu regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na svom terenu poražen od ljubljanske Union Olimpije sa 60-67 (9-29, 26-15, 11-11, 14-12).

Zadrane je petog poraza u sezoni koštao loš ulaz u utakmicu protiv Ljubljančana. Zadarskim košarkašima je za prvi ubačaj na susretu trebalo gotovo pet minuta, kad je Olimpija već povela 10-0. Gosti su nakon prve četvrtine vodili 29-9.

Zadar se dobrom drugom četvrtinom vratio u utakmicu, uspio doći i na samo jedan poen zaostatka (43-44), ali do potpunog preokreta nije došlo i Olimpija je odnijela važna dva boda iz Višnjika.

Najbolji igrač Zadra u ovom porazu sa 16 koševa i 9 skokova bio je Josip Sobin. Domagoj Bošnjak ubacio je 11 poena, a Amerikanac Florence 9. Luka Rupnik je za pobjednike postigao 18 koševa, a Marinović 12.

Zadar je ovim porazom ostao na samo dvije pobjede, dok je Olimpija ostvarila četvrtu pobjedu. Ostali hrvatski klubovi u akciji će biti u nedjelju i ponedjeljak. Cibona će u nedjeljeu gostovati kod Krke u Novom Mestu, a Cedevita je u ponedjeljak domaćin Levskom.