EL: Bayern uvjerljiv u Strasbourgu, PAO bolji od Barce

Košarka 04. pro 201522:21 > 22:22
Euroleague, printscreen

U Skupini A košarkaške Eurolige, Bayern je kao gost svladao Strasbourg 82:69 i stigao do četvrte pobjede u grupi.

Sastav Svetislava Pešića silovito je ušao u utakmicu i do poluvremena su imali uvjerljivu prednost od 19 poena.

Istim tempom nastavili su i u trećoj četvrtini, da bi u završnom dijelu igre malo smanjili gas, pa je taj dio igre pripao Strasborgu, ali je prednost njemačke ekipe bila nedostižna.

Najefikasniji u Bayernu bili su  John Bryant sa 17 poena i Deon Thompson sa 14. Duško Savanović ubacio je 7, a Nihad Đedović 10. U Poraženoj ekipi Jeremy Leloup ubacio je 11 poena, Vladimir Golubović postigao je jedan manje.

U susretu grupe C, Panathinaikos je slavio na svom parektu, svladavši Barcelonu sa 93:86. Domaćine su do pobjede predvodili Raduljica sa 25 i Diamantidis sa 20 poena, dvoznamenkasti učinak imao je i James Gist sa postignutih 10 poena. U taboru poraženih istakli su se Abrines sa 21, Perperoglou sa 13 poena i sa postignutih 11 naš Ante Tomić.

Košarkaši Zelene Gore pobjedom u Krasnodaru protiv Lokomotiva u 8. kolu C grupe napravili su jedno od najvećih iznenađenja ove sezone u Euroligi – 66:51.

Šampionu Poljske ovo je bio tek drugi trijumf kojim su sačuvali teoretske šanse za plasman u Top 16, ali sve ovisi o njihovim suparnicima, prije svega Panathinaikosu. Lokomotivu je ovo bio drugi neuspjeh i već su osigurali nastavak natjecanja.

Poljaci su već poslije prve četvrtine imali veliku prednost (24:13) i do kraja utakmice nijednom nisu dozvolili indisponiranom ruskom sastavu da se približi i utakmicu učini zanimljivijom.

Nekadašnji košarkaš Partizana Dejan Borovnjak je sa 11 poena (7-4 za dva), 4 skoka i 2 asistencije bio jedan od najzasužnijih za pobjedu Zelene Gore, koliko su postigli još Dee Bost i Ponitka.

U domaćem sastavu Chris Singleton je ubacio 11, a Victor Klaver 10 poena.

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Khimki u 8. kolu A grupe Eurolige sa 96:91 i povećali šanse za plasman u Toip 16 elitnog natjecanja.

Crveno-bijelima ovo je bio četvrti trijumf, dok su Rusi upisali četvrti poraz.

Najefikasniji u domaćem satavu bili su Miller sa 25 i Zirbes sa 21 poenom, dok su Jović i Williams dodali po 13. Šved je predvodio Khimki sa 28 poena, Koponen je postigao 16, Dragić 14, a Monya 12.

U susretu D grupe između Darušafake i Unicaje, domaćini su slavili sa 63:57.

Najefikasniji u taboru pobjednika bio je Reggie Redding sa 19 poena, dok je Milko Bjelica ubacio jedan manje. Kod gostiju sa dvocifrenim učinkom istakli su se Nemanja Nedović sa 13 i Edwin Jackson sa 11.

Darušafaka je ovim trijumfom stigla do treće pobjede u Grupi D, što ih je dovelo na četvrto mjesto u grupi i dva kola prije kraja imaju šansu za prolazak u Top 16 fazu.

Sa druge strane, Unicaja je nakon drugog poraza u grupi na drugom mjestu, iza moskovskog CSKA koji ima samo jedan poraz i sedam pobjeda.