NBA: Golden State Warriorsi ne znaju za poraz, 19-0

Ilustracija

Golden State Warriorsi ne znaju za poraz od početka sezone, sinoć su stigli do 19. uzastopne pobjede svladavši Utah Jazz sa 106-103.

Stephen Curry je bio dobro čuvan većinu večeri i vodeći strijelac NBA je u tri četvrtine zabio “samo” 16 koševa, ali onda je u zadnjoj četvrtini u zadnjih šest minuta zabio deset koševa za ukupni učinak od 26.
Kod rezultata 101-101 51 sekundu do kraja, Curry je pogodio tricu za vodstvo Warriorsa. Rodney Hood je 14 sekundi kasnije pogodio koš kojim je približio Jazz na samo jedan razlike. Nakon što je Curry promašio tricu, Jazz je imao priliku za vodstvo, ali je Hood promašio tricu pet sekundi prije kraja, a Curry je pogodio dva slobodna bacanja kojima je zapečatio pobjedu. Gordon Hayward je promašio šut na zvuk sirene za kraj. Klay Thompson je dodao 20 pogodkaa, uključujući četiri trice.
Najučinkovitiji kod Jazza bio je Hayward sa 24 pogotka.

Boston Celticsi su prekinuli niz od tri poraza pobjedom od 105-95 nad Miami Heatom.  Avery Bradley je zabio 25 koševa, a Jared Sullinger 17. Isaiah Thomas je dodao 16 dok su Jae Crowder i Amir Johnson ubacili svaki po 13 koševa za Boston.
Dwayne Wade je predvodio Miami sa  30 postignutih pogodaka, a Chris Bosh je zabio 21.
Atlanta Hawksi su sa 106-100 slavili protiv Oklahoma City Thundera. Paul Millsap je bio najbolji strijelac Atlante sa 26 koševa i 11 skokova,  Jeff Teague je dodao 25 koševa. Oklahomu, kojoj je prekinut niz od četiri pobjede, predvodio je Russell Westbrook sa 34 koša, od kojih je polovicu zabio u zadnjoj četvrtini. Kevin Durant, koji je izabran za igrača tjedna Zapadne konferencije, zabio je 25 koševa za Thunder.

Moramo naći način da se probudimo i pobjedimo u nekoj utakmici, jer definitivno ne možemo nastaviti raditi ovo što radimo i igrati kao što igramo“, rekao je poslije utakmice Danilo Galinari, koji je bio i najefikasniji u redovima Denvera sa 13 poena.

Kenet Faried je utakmicu završio sa 11 poena, dok je Jokić, koji je ponovo bio starter, za 25 minuta na terenu imao učinak od osam poena, šest skokova i dvije asistencije.

Chicago

Najzaslužniji za pobjedu Bullsa bio je Pau Gasol koji je imao “dabl-dabl” učinak, 18 poena i 13 skokova, dok je Buttler ubacio 14 poena.

Na drugoj strani, najbolji je bio Leonard sa 25 poena i osam skokova, Lamarcus Aldridge je dodao 21, a Tony Parker 13 poena.

Detroit Pistonsi su sinoć sa 116-105 bili bolji od Houston Rocketsa. Imali su šut iz igre 52.9 posto 35 posto trica. Bili su sjajni u prvom poluvremenu u kojem su zabili 64 koša, u trećoj su se četvrtini malo borili da bi u zadnjoj zabili 32 koša. Predvodio ih je Reggie Jackson sa 31 pogotkom, pet skokova i osam asistencija, a Andre Drummond ke ubacio 24 koša uz 13 skokova. Kod Houstona najbolji je bio James Harden sa 29 koševa

Ubedljiviji su bili igrači Sakramenta, koji su savladali Dalas sa 112:98, uz 31 poen Demarkusa Kazinsa, 9 skokova i 6 asistencija. Rudi Gej je dodao 20.

LA Clippersi bili bolji od Portlanda sa 102:87, a dominirao je DeAndre Jordansa 18 poena i čak 24 skoka, Blake Griffin je postigao 23, uz 8 skokova i 6 asistencija.