EL: Zvezda srušila Real, pobjede CSKA i Panathinaikosa

Košarka 27. stu 201522:09 > 22:10
ABA liga, KK Crvena zvezda Telekom

Aktualni europski košarkaški prvaci, košarkaši Reala iz Madrida na pragu su ispadanja iz Eurolige ove sezone već nakon prvog kruga razigravanja po skupinama nakon što su u 7. kolu skupine A pretrpjeli peti poraz, bolji od njih su u Beogradu bili igrači Crvene zvezde sa 94-88.

Nijemac u redovima Crvene zvezde Maik Zirbes ubacio je 26 koševa, a Quincy Miller je dodao 24, dok su Sergio Rodriguez i Gustavo Ayon postigli po 16 poena za Real.

Tri kola prije kraja prvog kruga natjecanja Crvena zvezda ima omjer pobjeda i poraza 3-4, kao i Bayern, te Strasbourg, dok je Real posljednji s omjerom 2-5. Vodeći Fenerbahce je sa 6-1 već osigurao plasman u TOP 16, a na drugom mjestu u skupini je Himki sa 4-3. Plasman u TOP 16 izborit će po četiri prvoplasirane momčadi iz svake od četiri skupine.

Osim Fenerbahcea, plasman u TOP 16 već su odigurali još i Olympiakos iz skupine B, Barcelona i Lokomotiv Kuban iz skupine C, te CSKA Moskva, Unicaja i Brose Baskets iz skupine D. Svi ti klubovi osim Brose Basketsa su na omjeru 6-1, dok je njemačkom prvaku za prolazak bio dovoljan i učinak 5-2.

Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper u 80-50 domaćoj pobjedi Lokomotiva Kubana kojom je ruski sastav osigurao TOP 16 igrao je 12 minuta i postigao dva poena (šut za dva 1-2, trica 0-2) uz pet skokova.

Leon Radošević je u 65-54 pobjedi Brose Basketsa na gostovanju kod Darussafake za 17 minuta ubacio šest pogodaka (šut za dva 3-4, slobodna bacanja 0-3) uz dva skoka.

Rok Stipčević je u 87-93 porazu Dinama iz Sassarija kod CSKA u Moskvi igrao 21 minutu i ubacio četiri koša (šut za dva 2-8, trica 0-2) uz tri skoka i dvije asistencije. Dinamo je ovim porazom ostao na dnu skupine D bez pobjede, te je izgubio sve izglede za prolazak u TOP 16.