EL: Šarić odličan u pobjedi Efesa, prva pobjeda Turowa

Košarka 06. stu 201421:47 > 21:50
Petr David Josek/Associated Press

Predvođen Dariom Šarićem turski Anadolu Efes svladao je rusku momčad Nižnij Novgorod 76:66 u četvrtom kolu Eurolige.

Šarić je postigao 18 poena uz 6 skokova za treću pobjedu Efesa, dok je ruska ekipa ostala na jednoj pobjedi.
Efes je već na poluvremenu imao 16 poena viška, pa gostima nije bilo dovoljno opuštanje domaćina u posljednjih deset minuta da naprave iznenađenje.
Efes se dobro snašao bez ozlijeđenog Nenada Krstića. Pored Šarića, odličan je bio i Milko Bjelica sa 14 poena, dok je 8 uz 5 asistencija imao Dontaye Draper.
Ruse je predvodio Taylor Rochestie sa 19 poena i 5 asistencija, ali je izgubio čak 8 lopti. Semjon Antonov ubacio je 16 poena, a Thompkins ostvario “double-double” sa 14 poena i 10 skokova.
U sljedećoj rundi Efes dočekuje Real, a Nižnji Novgorod igra s Uniksom u Kazanju.

Momčad Turowa zabilježila je prvu pobjedu u Euroligi ove sezone, nadigrala je Bayern 89:78 kod kuće.

Damijan Kulig je sa 22 poena, uz 6 skokova i 3 asistencije bio najzaslužniji za treći poraz momčadi Svetislava Pešića.
U povijesnoj pobjedi Turowa pratio ga je Tony Taylor s 15 poena i 5 skokova. Nemanja Jaramaz je dodao 14 poena.
Najučinkovitiji u Bayernu bio je Nihad Đedović sa 16 poena, dok su Duško Savanović i Vladimir Štimac postigli 12, odnosno 11 poena.

Košarkaši Žalgirisa nastavljaju sa sjajnim igrama u Euroligi, ostvarili su treću pobjedu. Litavski div je u četvrtom kolu nadigrao ruski Uniks 77:71 u Kaunasu.

Dominirao je James Anderson sa “double-double” učinkom od 27 poena i 11 skokova uz 4 asistencija, a najbolje ga je pratio Arturas Milaknis sa 14 poena.

U trećem porazu Uniksa istaknuo se Keith Langford sa 24 poena, dok je Kostas Kaimakoglu dodao 11 uz 6 skokova.