NBA – Nova pobjeda prvaka, Rudežu jedna minuta

Košarka 13. stu 201510:40 > 10:41
REUTERS

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi upisali su i desetu uzastopnu pobjedu na otvaranju sezone pobijedivši Minnesota Timberwolvese našeg Damjana Rudeža 129-116.

Time su Warriorsi ostvarili najbolji ulaz u sezonu u povijesti kluba. Junak utakmice bio je Stephen Curry koji je postigao 46 koševa. Najkorisniji (MVP) igrač prošle sezone je ušao u utakmicu postigavši 21 koš u prvoj četvrtini od 40 koliko je zabila njegova momčad. Curry je već četvrti put ove sezone u prvoj četvrtini zabio 20 i više koševa, a treću utakmicu je zabio 40 i više koševa.

“Još sam izvan pravog ritma,” kazao je Curry sa smiješkom. Odličnu predstavu pružio je i Draymond Green upisavši 23 koša i 12 skokova. Klay Thompson je dodao 15, a Harrison Barnes 14 koševa. Kod Minnesote koja je pretrpjela četvrti poraz uz četiri pobjede, sedam igrača je imalo dvoznamenkasti učinak. Najefikasniji je bio Andrew Wiggins sa 19 koševa, Karl-Anthony Town je dodao 17 koševa i 11 skokova, a Kevin Martin 15 koševa. Damjan Rudež je igrao jednu minutu bez učinka.
“Uništile su nas trice i Curry. Zabili su 18, a mi samo tri trice. Imao sam osjećaj da Curry može pogoditi i sa centra,” kazao je Town.

Miami Heat je u neizvjesnom dvoboju pobijedio Utah Jazz 92-91 ostvarivši šestu pobjedu uz tri poraza, dok Utah ima skor 4-4. Miami je nastupio bez Dwayna Wadea koji je dobio slobodno nakon što mu je sin Ziona završio u bolnici. Priliku je dobio Tyler Johnson. I sjajno je iskoristio. Zabio je 17 koševa, pri čemu četiri ključna u samoj završnici utakmice. Najefikasniji je bio Chris Bosh sa 25 koševa.
“Tyler je sjajan igrač. Kvalitetan rad na treninzima se isplatio. Počeo je na dnu, a sada je postao važna karika u našem sastavu,” kazao je Bosh. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Derrick Favors sa 25 koševa, 12 skokova i sedam blokada, Gordon Hayward sa 24 koša i 11 skokova, te Alec Burks sa 24 koša.
U trećoj utakmici večeri Phoenix Suns su pobijedili Los Angeles Clipperse 118-104. Sunse je do četvrte pobjede sezone predvodio Brandon Knight s učinkom karijere 37 koševa, te Eric Bledsoe sa 26 koševa. Kod gostiju, koji su nastupili bez ozlijeđenih Chrisa Paula i J.J. Redicka, najefikasniji su bili Jamal Crawford sa 18 i Wesley Johnson sa 14 koševa.