FIBA Europa kup: Uvjerljiv poraz Cibone

Košarka 04. stu 201522:19 > 22:25
Foto/ABA/Cibona/Borna Filic/PIXSELL

Košarkaši Cibone poraženi su od belgijskog Antwerpa s 78-92 (25-18, 18-21, 16-28, 19-25) u utakmici 2. kola FIBA Europe kupa, odigranoj u srijedu u KC D. Petrović pred oko 700 gledatelja.

Bila je to utakmica u kojoj je Cibona, nakon prošlotjednog trijumfa u Lisabonu protiv Benfice, tražila prvu domaću pobjedu u nekom europskom klupskom natjecanju nakon pet i pol godina, ali do nje nije stigla, iako je nakon devet minuta igre vodila 23-8.

Unatoč dominaciji pod obručem, Cibonini igrači su brojnim promašajima dali gostima priliku da se vrate u utakmicu. Belgijci su polako stizali prednost ‘vukova’ u prvom poluvremenu, a onda eksplodirali u trećoj četvrtini te u 28. minuti došli do prednosti od 15 koševa (52-67).
Cibona je uspjela u posljednju dionicu ući sa zaostatkom od osam poena, ali su Belgijci spriječili novi preokret i zasluženo odnijeli pobjedu iz Draženovog doma, ubacivši čak 53 koša u drugom poluvremenu.

Najbolji igrač Cibone bio je Marko Jagodić-Kuridža s 23 koša i 11 skokova, a James Florence ubacio je 22 poena. Goste su do pobjede presvodili Vaughn s 24 koša i Basabe s 20 poena.Novu priliku za prekid crnog domaćeg niza Cibona će imati sljedeće srijede, kad će u Draženovom domu ugostiti mađarski Sopron u 3. kolu FIBA Europe kupa.