ABA: Cibona izgubila od Olimpije, 75-79

Košarka 09. lis 201521:49 > 21:56
ABA liga

Košarkaši Cibone u susretu su 4. kola regionalne ABA lige izgubili u svojoj dvorani od ljubljanske Olimpije sa 75-79 (17-25, 19-18, 13-16, 26-20).

Cibona je većim dijelom utakmice igrala vrlo loše, pa je sredinom treće četvrtine gubila s velikih 18 razlike (41-59). U napadu su “cibosi” bili bezidejni, dok su u obrani primali previše koševa pod samim obručem. No, tada je trener Slaven Rimac u obrani postavio zonu, što je dalo rezultate, Ljubljančani su izgubili ritam, te promašivali šutove s distance, te je uslijedila serija Cibone od 13-0 za povratak u utakmicu.

Tri i pol minute prije kraja Cibona je poravnala na 68-68, a 21 sekundu prije kraja bilo je 75-75. Tada je Rimac odlučio da se napravi prekršaj na Zacku Wrightu, koji je pogodio oba slobodna bacanja za 75-77, a u posljednjem napadu Cibone odgovornost je je preuzeo Dardan Berisha, no lopta je kod njegova ulaza ostala na obruču, a potom je Wright pogodio još dva bacanja za konačnih 75-79.

Berisha je sa 22 koša bio najefikasniji kod Cibone, dok je Wright ubacio 16 za Olimpiju.

Nakon četiri kola Cibona ima jednu pobjedu i tri poraza, a Olimpija je na omjeru 2-2.

Ranije u petak poraze su upisala i preostala dva hrvatska predstavnika u ABA ligi, Zadar je izgubio u Podgorici od Budućnosti s visokih 47-78, a Cedevita u Novom Mestu od Krke sa 77-85.

Nakon četiri kola Cedevita ima tri pobjede i jedan poraz, a Zadar jednu pobjedu i tri poraza.