NBA: Sedam koševa Rudeža u debiju za Minnesotu

Košarka 08. lis 201509:56 > 09:59
REUTERS/Jesse Johnson-USA TODAY Sports

Damjan Rudež u svom je debiju za Minnesota Timberwolvese ubacio sedam koševa u 99-122 domaćem porazu od Oklahoma City Thundera, dok je Mario Hezonja postigao osam poena u 100-97 gostujućem uspjehu Orlando Magica protiv Miami Heata u pripremnim utakmicama za novu NBA sezonu koja počinje za 20 dana.

Rudež, kojega su ovoga ljeta Indiana Pacersi razmjenom poslali u Minnesotu, u prvoj je utakmici Wolvesa u predsezoni na parketu proveo 17 minuta i za to vrijeme uputio četiri šuta za tricu prema obruču suparnika i pogodio dvije, te je ubacio jedno od dva slobodna bacanja. Najefikasniji u dresu domaćih sa po 18 koševa bili su prvi izbor ovogodišnjeg “drafta” Karl-Anthony Towns i Gorgui Dieng, a 18 koševa je za Thunder postigao Serge Ibaka.

Mario Hezonja je u drugom predsezonskom nastupu za Magic igrao 22 minute, a za osam je koševa potrošio sedam lopti (šut za dva 1-2, trica 2-5), a imao je i po jedan skok i asistenciju. Evan Fournier ubacio je 18 za Magic, a Chris Bosh je također sa 18 pogodaka bio najučinkovitiji kod Heata.