Cedevita namučila CSKA

Košarka 31. lis 201422:10 > 22:15
Marko Todorov / CROPIX

Unatoč trudu i muci igrači Cedevite nisu uspjeli izbjeći poraz od favoriziranog CSKA.

Košarkaši Cedevite u susretu su 3. kola skupine B Eurolige upisali i treći poraz, ovoga puta u KC “Dražen Petrović” od moskovskog CSKA sa 72-76 (19-18, 20-18, 10-17, 23-23) pred oko 4000 gledatelja.

Unatoč porazu, Cedevita u ovoj utakmici nije razočarala svoje navijače i sve do 33. minute držala je korak sa znatno kvalitetnijim suparnikom koji je na krilima trica Miloša Teodosića, razigranog tek u posljednjoj dionici, do pobjede stigao mnogo teže nego što je to bilo tko očekivao.

Cedevita je na kraju prve četvrtine imala poticajnih 19-18, a tijekom prvih deset minuta domaći su u jednom trenutku stvorili i pet poena viška (17-12). Jasmin Repeša je od svojih igrača dobio ono što je tražio uoči utakmice. Mlađi igrači poput Mazalina, Arapovića i Žganeca nisu se preplašili snažnog suparnika, Nemanja Gordić (12 poena, šut 5-7, 2 asistencije) odigrao je najbolje poluvrijeme u dresu Cedevite, a gosti nisu dolazili do lakih koševa. U kontroli skoka jedini problem Cedevitinim igračima predstavljao je Kyle Hines koji je već u prvih 20 minuta uhvatio četiri lopte u napadu.

Posebno valja istaknuti sjajan obrambeni posao koji je na Milošu Teodosiću obavio Ivan Ramljak, pri čemu je imao i veliku pomoć suigrača koji su odlično udvajali srbijanskog reprezentativca, limitirajući ga u prvom poluvremenu na samo jedan poen za 13 minuta na parketu. Rezultat svega bilo je iznenađujućih 39-36 za Cedevitu koje je tricom na isteku druge četvrtine postavio Fran Pilepić.

Teodosić je na prvi koš iz igre čekao do 31. minute, kad je prvom pogođenom tricom nakon šest promašaja Moskovljanima donio do tada najvećih +5 (51-56). CSKA je iskoristio jedino loše razdoblje Cedevite, od 25. do 31. minute, u kojem su Repešini igrači ostali bez ubačaja iz igre i postigli svega četiri poena, a gosti 13.

Cedevita je držala korak do 33. minute, kad je Gordić pogođenim bacanjem smanjio na 55-56. No, tada je proradio najbolji igrač CSKA Miloš Teodosić koji je u seriji gostiju 14-2 pogodio tri trice i odveo svoju momčad do treće ovosezonske pobjede u Euroligi, a Cedevitu ostavio bez senzacije.

Nemanja Gordić sa 21 košem i tri asitencije bio je najbolji igrač hrvatskog prvaka. Roko Ukić je u svom prvom euroligaškom nastupu za Cedevitu postigao 13 koševa, a do dvoznamenkastog učinka je sa 10 poena stigao i Miro Bilan. Teodosić i Nando De Colo bili su najefikasniji igrači CSKA sa po 14 poena, a Sonny Weems je postigao 13 poena, ali uz šut 6-17.

Cedevita je i dalje na začelju skupine B bez pobjede, dok je CSKA na vrhu s maksimalnih 3-0.

U 4. kolu Eurolige, u četvrtak 6. studenog (20.05 sati), Cedevita gostuje kod aktualnog pobjednika Eurolige Maccabija iz Tel Aviva.