Perasović nakon debakla: Moj mandat je završen

Košarka 13. ruj 201514:47 > 14:48
Igor Kralj/PIXSELL

Nakon debakla u osmini filana EuroBasketa i poraza protiv Češke rezultatom 80:59, izbornik Hrvatske košarkaške reprezentacje Velimir Perasović najavio je svoj odlazak.

Hrvatska košarkaška reprezentacija završila je nastup na EuroBasketu u osmini finala, nakon nedjeljnog poraza u Lilleu od Češke 59-80 (31-48) u kojem su se Perasovićevi izabranici pokazali u sramotnom izdanju.

Utakmica protiv Češke bila je prva u kojoj hrvatski košarkaši nisu imali pravo na loš dan. Dogodilo se upravo suprotno. Dvoboj osmine finala u Lilleu izgledao je kao nastavak posljednje četvrtine utakmice s Gruzijom nakon koje su hrvatski navijači zvižducima ispratili reprezentaciju iz zagrebačke Arene.

“Nikome nije jasno da smo mogli ovako lako pustit utakmicu u vjetar. Nakon pet minuta kao da više nismo imali ni snage niti koncentracije. Igrali smo protiv momčadi koja je vidjela da mi nemamo rješenja i samo je rasla, sve više pritiskala, a mi smo igrali sve gluplje u napadu.

Druga četvrtina je bila ključna kada je utakmica otišla u smjeru u kojem nismo htjeli kada smo primili 10-ak poena bez odgovora. Tijekom čitave utakmice izgubljene lopte su nas uvijek vraćale korak unazad, a kada izgubiš 25 lopti u jednoj utakmici to dovoljno govori o kvaliteti tvoje igre. Apsolutno ne mislim reći da ijedan igrač nije htio igrati.

Prvi krivac sam ja koji nisam izvukao maksimum iz igrača. Za mene je ova utakmica veliko iznenađenje s obzirom na ono što smo vidjeli tijekom priprema i u službenom dijelu. Nikada niti jednu utakmicu nismo odigrali na ovakav način”.