EL: Real jedva protiv Unicsa, Unicaja preokrenula Albu

Košarka 24. lis 201422:46 > 22:51
Damir Krajac / CROPIX

Hrvatski košarkaški prvak Cedevita u susretu je 2. kola skupine B Eurolige pretrpio drugi poraz, bolji od Cedevite bio je francuski predstavnik Limoges sa 71-60 (24-16, 17-15, 17-14, 13-15).

Stvari su po Cedevitu krenule loše već u prvoj četvrtini kada je Limoges serijom 14-0 pobjegao na prednost od 22-8. Iako je Cedevita početkom druge četvrtine smanjila na 24-21, domaći su ekspresno odgovorili i vrlo brzo ponovno se odvojili na dvoznamenkastu prednost (31-21).

Posljednji put razlika je bila ispod 10 u 23. minuti kada je Gordić smanjio na 43-34. Uslijedio je novi udar domaćih koji su protunapadima kažnjavali pogreške u napadu Cedevite i odvojili se na +17 (51-34), te je susret bio riješen.

Luka Babić je sa 14 koševa bio najbolji kod Cedevite, dok je Nobel Boungou Colo ubacio 17 poena za Limoges.

Cedevita će u 3. kolu za tjedan dana u KC “Dražen Petrović” ugostiti vrlo jaki CSKA iz Moskve.

U drugom susretu skupine B igranom u petak Unicaja je velikim preokretom u završnici svladala berlinsku ALBA-u sa 87-84. U njemačkom sastavu najbolji je bio Marko Banić sa 16 ubačaja (šut za dva 8-9, slobodna bacanja 0-1) uz po jedan skok i asistenciju, dok je Leon Radošević ubacio tek dva poena (šut za dva 0-2, slobodna bacanja 2-4) i ostvario jedan skok.

Nakon dva kola CSKA i Unicaja imaju po dvije pobjede, Maccabi i Limoges su na omjeru 1-1, dok su ALBA i Cedevita bez pobjede.

Dario Šarić je u 82-75 pobjedi Anadolu Efesa na gostovanju kod Dinama iz Sassarija sudjelovao s devet koševa (šut za dva 4-6, slobodna bacanja 1-1) uz po dva skoka i asistencije za 13 i pol minuta igre, a svestranu je partiju u drugoj pobjedi turskog sastava odigrao Dontaye Draper koji je postigao šest poena (šut za dva 2-4, trica 0-2, slobodna bacanja 2-2) uz sedam asistencija i četiri skoka.

Oliver Lafayette je u 63-57 domaćoj pobjedi Olympiakosa protiv Laboral Kutxe sudjelovao sa sedam koševa (šut za dva 1-5, trica 1-3, slobodna bacanja 2-2) uz jedan skok.