NBA – Bogdanović zabio 15 koševa u pobjedi Utah Jazza

Košarka 24. pro 202010:18 > 10:19
Chris Graythen / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

Košarkaši Utah Jazza otvorili su novu NBA sezonu gostujućom pobjedom protiv Portland Trail Blazersa 120-100 uz 15 koševa Bojana Bogdanovića.

Hrvatski reprezentativac je u svom prvom službenom nastupu nakon ožujka, na parketu Moda Centra, kako se sada zove Rose Garden, za 33 minute ubacio 15 koševa uz šut iz igre 5-14, pri čemu je za tri poena gađao 4-11, te dodao šest skokova i dvije asistencije.

Najbolji igrač u gostujućim redovima bio je Rudy Gobert sa 20 koševa i 17 skokova, dok je Donovan Mitchell imao 20 koševa i pet aistencija.

Utah je snažno ušao u susret i gosti su nakon prve četvrtine vodili sa sedam, a na poluvremenu sa +21 razlike (65-44) nakon čega su rutinski održavali prednost. Dodajmo kako su Jazzeri ubacili čak 19 trica.

Portlandova zvijezda Damian Lillard u prvom poluvremenu nije uspio zabiti niti jedan koš, a do kraja je ubacio svega devet koševa. Najefikasniji u domaćim redovima bili su CJ McCollum sa 23 koša, te Carmelo Anthony sa 15 koševa.

Uspješno su startali i Phoenix Sunsi pobijedivši Dallas Maverickse sa 106-102. Nažalost, Dario Šarić nije nastupio za Sunse zbog ozljede.

Šest igrača domaće momčadi je imalo dvoznamenkasti broj koševa, najviše Devin Booker koji je ubacio 22, Mikal Bridges sa 18, te Cameron Johnson sa 15 koševa.

Luka Dončić zabilježio je 32 koša, osam skokova i pet asistencija za Dallas.

Nije nastupi niti Luka Šamanić za San Antonio Spurse koji su na gostovanju pobijedili Memphis Grizzliese sa 131-119.

DeMar DeRozan sa 28 koševa i devet asistncija, te Dejounte Murray sa 21 košem i LaMarcus Aldridge sa 20 koševa predvodili su Spurse, dok je kod Memphisa sjajan bio Ja Morant sa 44 koša i devet asistencija.

U jednoj od najzanimljivijoj utakmici večeri Boston je pobijedio Milwaukee sa 122-121.

Junak susreta postao je Jayson Tatum koji je preko najboljeg igrača suparničke momčadi Giannisa Antetokounmpa zabio tricu za 122-120 svega 0.5 sekunde prije kraja susreta. No, Bucksi su u preostalom vremenu imali priliku izjednačiti, ali je Antetokounmpo pogodio samo jedno slobodno bacanje za konačnih 122-121.

Tatum je ukupno zabio 30 koševa, uz sedam skokova, Jaylen Brown je ubacio 33, a Jeff Teague 19 koševa. Goste je predvodio Antetokounmpo sa 35 koševa i 13 skokova, a Khris Middleton je upisao double-double od 27 poena i 14 skokova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.