NBA: Blazersi svladali Lakerse, Magic bolji od Bucksa

Košarka 19. kol 202007:11 > 07:14
Jim Poorten / NBAE / Getty Images / Getty Images via AFP

Portland Trail Blazersi, koji su nastup u NBA doigravanju izborili tek kroz "play in", u prvom su susretu prvog kruga u Orlandu nadigrali prve nositelje Zapadne konferencije Los Angeles Lakerse sa 100-93 i tako poveli sa 1-0 u seriji koja se igea na četiri pobjede.

Blazersi su do pobjede stigli na svoj karakterističan način, pogađajući trice u samoj završnici dvoboja kojima su zaostatak 81-87 serijom 19-6 u posljendjih sedam minuta pretvorili u pobjedu 100-93. CJ McCollum i Damian Lillard su tricama prvo poravnali na 87-87, da bi Lillard i Carmelo Anthony s nove dvije trice odveli Blazerse do prednosti 95-89 dvije i pol minute prije kraja. Kada je i Gary Trent ubacio tricu za 98-93 1:15 minuta prije isteka vremena postalo je jasno kako za Lakerse više nema povratka.

Lillard je susret okončao sa 34 koša, McCollum je dodao 21, a ponovno je sjajan pod obručima bio i Jusuf Nurkić sa 16 poena i 15 skokova. Kod pobjednika je zaigrao i hrvatski košarkaš Mario Hezonja koji je za 11:47 minuta provedenih na terenu ubacio dva koša (šut za tricu 0-2, slobodna bacanja 2-2) uz dva skoka, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Lakersima nije pomogao niti još jedno odlično izdanje LeBrona Jamesa koji je ostvario “triple-double” sa 23 ubačaja, 17 skokova i 16 asistencija, kao niti 28 poena i 11 skokova Anthonyja Davisa, ali uz vrlo loš šut iz igre od 8-24. Usto, i James i Davis su u prijelomnim trenucima promašili po dva slobodna bacanja.

I osma momčad Istoka Orlando Magic je svladala sastav s najboljim omjerom u ligi uoči doigravanja Milwaukee Buckse sa 122-110. Orlando je preuzeo kontrolu rezultata sredinom prve četvrtine i više niti u jednom trenutku nije ispuštao vodstvo iz ruku. Milwaukee se nekoliko puta uspio približiti, na 69-68 u trećoj, odnosno 99-93 u četvrtoj četvrtini, no tada bi se uvijek našao netko od igrača Magica koji bi dalekometnim šutom otklonio mogućnost preokreta.

Kod pobjednika je briljirao crnogorski centar Niola Vučević sa 35 koševa i 14 skokova uz čak pet pogođenih trica, izvrsne role imali su i igrači s klupe Terrence Ross sa 18 ubačaja i D.J. Augustin sa po 11 poena i asistencija, dok su po 15 pogodaka ubacili Markelle Fultz i Gary Clark. Giannis Antetokounmpo je sa 31 košem, 17 skokova i 7 asistencija bio najbolji u sastavu Bucksa, no ostali ključni igrači te momčadi bili su daleko ispod svoje ovosezonske razine, Eric Bledsoe ubacio je 15, Khris Middleton 14, Wesley Matthews 10, a Brook Lopez samo pet poena.

Houston Rocketsi su se i bez Russella Westbrooka lako obračunali s Oklahoma City Thunderom svladavši ga sa 123-108. Na krilima Jamesa Hardena, koji je dvoboj okončao sa 37 pogodaka i 11 skokova Rocketsi su vodili praktički od početka do kraja, a pred kraj treće četvrtine bilo je i najvećih 23 razlike (101-78). Westbrookov izostanak odlično su nadomjestili Jeff Green sa 22 i Eric Gordon sa 21 ubačajem. Kod Thundera najefikasniji je bio Danilo Gallinari sa 29 koševa, dok je Chris Paul ostao nadomak “triple-dublea” sa 20 poena, 10 skokova i 9 asistencija, ali većinu toga postigao je kada je utakmica već bila odlučena.

Miami Heat poveo je protiv Indiana Pacersa 113-101 pobjedom do koje je stigao odličnom igrom u posljednjoj četvrtini koju je dobio sa 32-21. Sastav s Floride predvodili su Jimmy Butler sa 28 i Goran Dragić sa 24 ubačaja, dok je Bam Adebayo dodao 17 poena i 10 skokova. U redovima Pacersa po 22 ubačaja postifli su T.J. Warren i Malcolm Brogdon, a Brogdon je ostvario i 10 asistencija.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.