Sjajan susret: Harden se spetljao, Warriorsi vode 2:0

Košarka 22. svi 201508:49 > 08:51
Ezra Shaw/Getty Images Sport

Košarkaši Golden Statea poveli su s 2:0 u finalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige.

U sjajnom meču u Oaklandu Worriorsi su slavili sa 99:98, a šansu da svom timu donese brake propustio je James Harden, koji se spetljao u posljednjim sekundama i nije uputio šut ka košu domaćina. U “revolveraškom” obračunu Harden je bio bolji od najboljeg igrača regularnog dijela prvenstva Stefa Currya, ali mala je to utjeha za Rakete.

Harden je susret završio sa 38 poena, 10 skokova i 9 asistencija, a posebnop je dominantan bio u drugoj četvrtini ubacivši 17 koševa svoje momčadi. S druge strane plasmaker Golden Statea je svoj ​​tim predvodio s 33 poena i 6 asistencija. Domaći su s minutu i pol prije kraja vodili sa 98:90, međutim, Houston je uspio iskoristiti promašaje Warriorsa i utakmicu učini nevjerojatno uzbudljivom. Ipak, na njihovu nesreću fenomenalni Harden im nije uspio donjeti trijumf.

U ekipi iz Oklanda Bogut je postigao 14, Thompson 13, a Green 12 poena, dok je u timu iz Teksasa Howard zabilježio 19 poena i 17 skokova, a Jones 12 bodova. Sljedeće dvije utakmice na programu su u Houstonu.