NBA: Golden State poveo u finalu Zapada

Košarka 20. svi 201509:02
Getty Images Sport, Noah Graham

Košarkaši Golden State Warriorsa poveli su sa 1-0 u pobjedama protiv Houston Rocketsa u finalu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige svladavši ih na svom parketu sa 110-106.

Warriorsi i Rocketsi svoju su seriju započeli sjajnom predstavom u kojoj su glavne uloge imali najkorisniji igrač (MVP) ligaškog dijela sezone Stephen Curry s jedne, te drugoplasirani u izboru za MVP-a James Harden s druge strane. Na kraju je uspješniji bio Curry koji je predvodio svoju momčad do pobjede sa 34 koša, 6 skokova i 5 asistencija. Harden je bio nadomak “triple-double” učinka sa 28 ubačaja, 11 skokova i 9 asistencija.

Veliki problem za Rocketse bila je i ozljeda lijevog koljena njihova prvog centra Dwighta Howarda, koji stoga nije mogao igrati u četvrtoj četvrtini, ali i bez njega gosti su ostali u igri za pobjedu do samoga kraja. Harden je pet i pol minuta prije kraja poravnao na 97-97 nakon čega je uslijedila serija domaćih od 11-0 koju je s dva zakucavanja inicirao Harrison Barnes, a potom je Curry ubacio sedam poena zaredom za 108-97 dvije minute prije isteka vremena. Ipak, gosti su imali snage za još jedan udar od 9-0 kojega je zaključio Trevor Ariza tricom za 108-106 16 sekundi prije kraja. Curry je potom pogodio oba slobodna bacanja za 110-106, dok je Harden promašio tricu četiri sekunde prije isteka vremena kojom je mogao potpuno zakomplicirati susret.

Uz Curryja i Livingstona, kod Warriorsa su se istakli Klay Thompson sa 15, Harrison Barnes sa 14, te Draymond Green sa 13 pogodaka i 12 skokova. Kod Rocketsa, podršku Hardenu pružili su Ariza sa 20 i Josh Smith sa 17 poena, dok je Howard za 26 minuta provedenih na terenu postigao sedam koševa uz 13 skokova.