Odlična večer Bogdanovića, Hezonja dvoznamenkast u pobjedi Portlanda

Košarka 03. ožu 202009:37 > 09:39
BILL BAPTIST / NBAE / GETTY IMAGES / AFP

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović imao je odličnu večer u Clevelandu gdje je sa 28 koševa (šut za dva 5-9, trica 5-10, slobodna bacanja 3-4), sedam skokova, šest asistencija i jednom osvojenom loptom predvodio Utah Jazz do 126-113 pobjede protiv domaćih Cavaliersa kod kojih je priliku dobio i hrvatski centar Ante Toni Žižić te postigao šest poena (šut za dva 3-7, slobodna bacanja 0-2) uz dva skoka.

Bogdanović je ubacio pet od ukupno 20 trica Jazza koji je do važne pobjede u borbi za što bolju poziciju uoči doigravanja u Zapadnoj konferenciji stigao prvenstveno dalekometnim šutom. Rudy Gobert je kod pobjednika dodao 20 pogodaka i devet asistencija, dok se Donovan Mitchell zaustavio na 19 ubačaja i također devet skokova. U sastavu Cavsa kod kojih je bilo samo sedam igrača u rotaciji istaknuli su se Collin Sexton sa 32 i Kevin Love sa 22 poena.

Utah je sada na omjeru pobjeda i poraza 38-22 te zauzima peto mjesto na Zapadu, dok je Cleveland sa 17-44 na dnu Istoka.

Portland Trail Blazersi ostvarili su 130-107 pobjedu na gostovanju kod Orlando Magica, a svoj doprinos dao je i hrvatski igrač Mario Hezonja koji je za 27 minuta provedenih u igri postigao 10 koševa (šut za dva 4-5, trica 0-1, slobodna bacanja 2-2) uz osam skokova, četiri asistencije i jednu osvojenu loptu. Iako je pobjeda Blazersa na kraju bila uvjerljiva, manje od osam minuta prije kraja bilo je samo 103-96, no tada je “proradio” CJ McCollum koji je utakmicu okončao sa 41 ubačajem pa se nije osjetio izostanak Damiana Lillarda koji je propustio šestu utakmicu zaredom. U redovima domaćih najbolji je bio Nikola Vučević sa 30 pogodaka i 11 skokova.

Portland je i dalje deveti na Zapadu s omjerom 27-35 te mu osmi Memphis, koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje bježi 3.5 utakmice, ali čak sedam od sljedećih osam utakmica Blazersi će igrati pred svojim navijačima.

U derbiju večeri Miami Heat je u svojoj dvorani svladao Milwaukee Buckse sa 105-89 i tako postao prva momčad koja je ove sezone dva puta uspjela svladati lidera lige. Ujednačeni napad Heata predvodili su Jimmy Butler i Jae Crowder sa po 18 koševa, Bam Adebayo je dodao 14 uz 13 skokova, dok je kod gostiju najefikasniji bio Brook Lopez sa 21 ubačajem, a aktualni MVP Giannis Antetokounmpo je imao vrlo lošu šutersku večer, pogodio je tek šest od 18 pokušaja iz igre te izjednačio svoj najslabiji učinak u sezoni sa samo 13 poena, pa njegovih 15 skokova nije imalo velikog utjecanja na konačni ishod. Bucksi su u svih 59 prvih utakmica u sezoni postigli najmanje 100 poena, a ovo im je drugi dvoboj zaredom da su ostali ispod te granice. U nedjelju su ubacili 93 protiv Charlotte Hornetsa, no i to je bilo dovoljno za pobjedu, dok ovih 89 u Miamiju nije bilo niti izbliza dosta.

Ipak, s omjerom 52-9 Milwaukee i dalje čvrsto drži vrh Istoka, dok je Miami stigao do omjera 39-22 i tako već 21 utakmicu prije kraja sezone izjednačio broj pobjeda od lani.

Iznenađenje večeri dogodilo se u New Yorku gdje su slabašni Knicksi sa 125-123 svladali Houston Rocketse koji su u Madison Square Garden stigli s nizom od šest pobjeda. Knicksi su u prvom poluvremenu izgradili prednost od 21 razlike, da bi u nastavku Rocketsi sustavno smanjivali taj zaostatak sve dok nisu stigli do 122-121 minutu prije kraja. Posljednju priliku za goste imao je Russell Westbrook koji je sa zvukom sirene imao otvoreni šut s četiri metra za produžetak, ali je lopta ostala na obruču. Knickse je do tek 19. pobjede u sezoni predvodio “rookie” RJ Barrett s učinkom karijere od 27 pogodaka, Julius Randle je dodao 16 uz 16 skokova, dok Rocketsima ovoga puta nije bilo dovoljno 35 koševa Jamesa Hardena i 24 poena Westbrooka.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.