Bogdanović: Zaslužili smo ovu pobjedu

Košarka 28. tra 201510:38 > 10:40
Tanjug/AP Photo/Jason DeCrow

Nakon što su izgubili prvih šest ovosezonskih dvoboja protiv Atlante, košarkaši Brooklyna zaredali su s dvije pobjede u svom Barclays Centeru i seriju prvog kruga doigravanja učinili potpuno otvorenom i neizvjesnom, a svoju je važnu ulogu u pobjedi 120-115 izborenoj u produžetku imao i Bojan Bogdanović.

Hrvatski reprezentativac ponovno je bio u početnoj petorci i u igri proveo gotovo 44 minute (43:55). Bogdanović je ubacio 15 poena gađajući iz igre 6/12 (trice 3/6), pokupio je šest skokova i podijelio tri asistencije. Netsi su na poluvremenu zaostajali 45-51, u posljednju četvrtinu ušli s minusom od sedam poena (74-82), ali su sve uspjeli nadoknaditi i u dodatnih pet minuta izboriti pobjedu za izjednačenje na 2-2 u seriji na četiri pobjede.

“Bila je to stvarno odlična utakmica. Želim zahvaliti navijačima što su bili uz nas, što su nas podržali i nadam se da će takvi biti i u šestoj utakmici. Opet smo odigrali dobro drugo poluvrijeme. Malo smo se mučili u obrambenom skoku kad smo igrali s nižom postavom, ali borili smo se do kraja i zaslužili ovu pobjedu”, rekao je Bogdanović nakon dvoboja u kojem je briljirao Deron Williams.

Programirani vođa Netsa, igrač s petogodišnjim ugovorom vrijednim 98,5 milijuna dolara, postigao je 35 koševa (šut 13/25), pogodio je 7 od 11 trica, što mu je osobni rekord u doigravanju, te stigao podijeliti i sedam asistencija.

“Stvarno nam je trebala ova pobjeda da zadržimo priključak. Ovo je zasigurno bila jedna od mojih boljih utakmica ove sezone i jedna od najboljih u dresu Netsa”, izjavio je Williams koji je u prve tri utakmice serije postigao ukupno 18 koševa uz šut 7/26.
Osim Williamsa, svoju je ulogu odradio i centar Brook Lopez ubacivši 26 koševa uz 10 skokova i četiri blokade, a među dvoznamenkastim strijelcima još su bili Joe Johnson (17 poena), Alan Anderson (11 koševa) i Thaddeus Young (10 poena).
Mogli su Netsi do pobjede i bez produžetka, ali su dopustili Paulu Millsapu (16 koševa, 12 skokova) prelagan koš za izjednačenje na 104-104, 16 sekundi prije kraja, pri čemu je najveći krivac ispao Bogdanović.
“Napravio sam veliku pogrešku u tom preuzimanju. Nisam mu smio dopustiti da tako lako dođe do polaganja”, priznao je Bojan koji se za svoju pogrešku iskupio u produžetku pogodivši tricu za vodstvo 114-113 85 sekundi prije isteka vremena, nakon čega Netsi više nisu ispuštali prednost.
Jeff Teague je podijelio 11 asistencija i naslov najboljeg strijelca Atlante s 20 koševa na ovoj utakmici, koliko je ubacio DeMarre Carroll. Kyle Korver je uz 16 poena (trice 4/13) prikupio 11 skokova, Al Horford je ubacio 17 poena, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Hawksa. Peta utakmica serije na rasporedu je u noći sa srijede na četvrtak u Atlanti.
Za iznenađenje večeri pobrinuli su se košarkaši Milwaukeeja koji su se nakon početnih 0-3 u seriji s Chicagom i nesretnog domaćeg poraza u dva produžetka u trećoj utakmici, vratili slavljem 94-88 u United Centeru. Michael Carter-Williams predvodio je pobjednike s 22 koša, devet asistencija i osam skokova, a Khris Middleton je ubacio 21 poen.
“Vjerovali smo da ih možemo pobijediti i osjećali smo da nije vrijeme za odlazak kući”, rekao je Middleton.
Pau Gasol je postigao 25 poena uz 10 skokova za Bullse, a na 20 koševa i 10 skokova bio je Jimmy Butler. Potpuno je podbacio Derrick Rose koji je za 13 poena potrošio 20 šuteva, promašio svih sedam pokušaja za tricu i izgubio šest lopti. Uz to, Carter je baš preko njega postigao većinu koševa. Šesta utakmica na rasporedu je u noći s četvrtka na petak u Milwaukeeju.
Pobjednik ove serije u konferencijskom polufinalu će igrati protiv Clevelanda koji će biti znatno oslabljen. Cavsi su objavili da Kevin Love neće igrati nijednu utakmicu te serije zbog ozljede ramena, a prve dvije utakmice će propustiti i J. R. Smith koji je suspendiran zbog najmjernog udaranja igrača Celticsa Jaea Crowdera.
Slijedeći primjer Milwaukeeja i Portland se odbio predati u seriji s Memphisom, iako su Grizzliesi izašli kao pobjednici u prva tri dvoboja. Portland je slavio u četvrtoj 99-92 pred svojim navijačima, zahvaljujući sjajnoj posljednjoj četvrtini (31-17) i završnici u koju su momčadi ušle izjednačene (88-88) samo sto sekundi prije kraja. Trail Blazerse je do prvog trijumfa u seriji predvodio Damian Lillard s 32 koša i sedam asistencija. LaMarcus Aldrige je spojio 18 koševa i 12 skokova, C. J. McCollum ubacio 18 poena, a iznimno važan doprinos dao je centar Meyers Leonard s 13 koševa i 13 skokova, gađajući trice 3/3.
Marc Gasol je s 21 poenom, sedam skokova i šest asistencija bio najbolji igrač Memphisa koji će pred svojim navijačima u noći sa srijede na četvrtak, u petoj utakmici pokušati ne ponoviti pogreške iz četvrte i izboriti prolaz u drugi krug.