NBA: Portland osigurao doigravanje

Košarka 31. ožu 201510:04 > 10:08
Andrew D. Bernstein/National Basketball Associatio

Košarkaši Portland Trail Blazersa 10. su momčad koja je ove sezone osigurala nastup u doigravanju NBA lige, oni su do svoje 48. pobjede stigli svladavši na svom terenu Phoenix Sunse sa 109-86.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Blazersi su “prelomili” susret u trećoj četvrtini koju su dobili sa 37-16 i pobjegli na nedostižnih 92-65. U ujednačenom napadu domaćih najefikasniji su bili Damian Lillard sa 19 i LaMarcus Aldridge sa 17 koševa, dok su kod Sunsa po 13 poena postigli TJ Warren i Gerald Green. Ovim porazom Sunsi su pali na omjer pobjeda i poraza 38-37, te su sve dalje od doigravanja, jer imaju četiri pobjede manje uz jednu odigranu utakmicu više od osme momčadi u Zapadnoj konferenciji, Oklahoma City Thundera, a do kraja sezone preostalo im je još samo sedam susreta.

Memphis Grizzliesi vratili su se na vrh skupine Southeast i drugo mjesto Zapada zahvaljujući 97-83 pobjedi protiv Sacramento Kingsa, te 96-99 porazu Houston Rocketsa na gostovanju kod Toronto Raptorsa. Memphis je sada na omjeru 51-24, a Houston na 50-24. Grizzliese je do rutinske pobjede protiv Kingsa predvodio Mike Conley sa 18 ubačaja, dok je najučinkovitiji kod gostiju bio Rudy Gay sa 24 pogotka.

Mnogo je zanimljivije bilo u Torontu gdje su domaći Raptorsi tek u posljednjim sekundama susreta svladali Rocketse. Junak pobjede bio je DeMar DeRozan koji je sa 42 koša ostvario novi učinak karijere, tomu je pridodao i 11 skokova, a bio je i jedini strijelac u posljednje dvije minute dvoboja. Prvo je 1:55 minuta prije kraja pogodio za vodstvo svoje momčadi od 97-96, da bi 18 sekundi prije kraja ponovno bio precizan za 99-96. U preostalom vremenu Trevor Ariza je dva puta pokušao tricom odvesti susret u produžetak, ali nije bio precizan. Rocketse je u Torontu još jednom predvodio James Harden, ali njegov 31 poen ovoga puta nije bio dovoljan za uspjeh. Toronto se ovom pobjedom primakao Chicago Bullsima na samo pobjedu zaostatka u borbi za treće mjesto na Istoku, sada je na omjeru 44-30, a Chicago na 45-29.

Iako su osigurali prvo mjesto na Istoku uoči doigravanja, Atlanta Hawksi nisu imali milosti za Milwaukee Buckse koji se bore za ulazak u doigravanje svladavši ih na svom terenu sa 101-88. DeMarre Carroll je sa 23 ubačaja predvodio Hawkse, dok Buckisma nije bila dovoljna odlična večer Zaze Pachulije koji je postigao 17 koševa uz 13 skokova. Milwaukee je s omjerom 36-38 i dalje šesti na Istoku, ali sve su mu bliže sastavi koji se bore za preostala slobodna mjesta u doigravanju.

Veliki korak ka ulasku u doigravanje napravili su Boston Celticsi koji su kao gosti sa 116-104 svladali izravnog konkurenta za osmo mjesto na Istoku Charlotte Hornetse. Celticsi su kontrolirali rezultat od samoga početka i bez problema stigli do pobjede kojom su se vratili na osmo mjesto u svojoj konferenciji, trenutačno su na omjeru 33-41, dok su deveti Brooklyn Netsi sa 32-40. Hornetsi su, pak, pali na omjer 31-42. Najbolji u redovima Bostona bio je Avery Bradley sa 30 ubačaja i 8 skokova, dok je Charlotte predvodio Kemba Walker sa 28 pogodaka i 12 asistencija.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u ponedjeljak:

4. Denver         28 46 .378 20 1/2
   5. Minnesota      16 58 .216 32 1/2