NBA: Warriorsi osvojili divizijski naslov nakon 39 godina

Košarka 25. ožu 201509:45 > 10:39
Gary A. Vasquez-USA TODAY

Premda do kraja regularnog dijela sezone imaju još 11 utakmica, košarkaši Golden State Warriorsa su pobjedom protiv Portland Trail Blazers 122-108 osigurali divizijski naslov i to prvi put u posljednjih 39 godina

Warriorsi drže vrh divizije Pacific sa 58 pobjeda i 13 poraza, sa 12 pobjeda više od LA Clippersa na drugom mjestu. Warriorsi su posljednji put osvojili divizijski naslov 1976. godine, a ove godine smiješi im se i konferencijska titula. Trenutačno vode na Zapadu s osam pobjeda više od Memphisa.

“Svi smo sretni i ponosni. Od navijača, do zaposlenika u klubu i samih igrača. Ispred nas je još 11 utakmica i moramo zadržati i prvu poziciju u zapadnoj konferenciji,” kazao je Stephen Curry koji je Portlandu zabio 33 koša uz 10 skokova. Andre Iguodala je dodao 21 koš, Klay Thompson 16 koševa, a Draymond Green 14 koševa i 11 skokova.

“Golden State ove sezone igra sjajno. Igraju jednako kvalitetno u obrani i u napadu,” kazao je trener Trail Blazersa Terry Stotts. Njegovu momčad predvodio je Damian Lillard sa 29 koševa i sedam skokova, dok je C.J. McCollum dodao 23 koša.

U zanimljivom dvoboju Milvaukee Bucksi su pobijedili Miami Heat 89-88 tricom Khrisa Middletona u zadnjoj sekundi utakmice. Miami je na otvaranju posljednje četvrtine imao čak 16 koševa viška (81-65), a šest minuta prije kraja 14 koševa plusa (85-71), no sve je prosuo. Bucksi su u posljednjih šest minuta serijom 18-3 preokrenuli rezultat i ostvarili prvu pobjedu u zadnjih sedam susreta. Iznimno važnu u borbi za doigravanje.

“Ne mogu vjerovati kako smo dobili ovu utakmicu. Nismo se predavali i nagrađeni smo za upornost. Znao sam da vrijeme curi i da nema vremena za razmišljanje. Podignuo sam se i opalio. Srećom, ušla je,” kazao je strijelac pobjedničkog koša. Middleton je utakmicu završio sa 13 koševa, pri čemu je trice gađao 2-8. Ersan Iljasova je zabio 19 koševa uz 11 skokova, Giannis Antetokounmpo je ubacio 16 koševa uz 10 skokova, dok je Zaza Paćulia dodao 14 koševa i 11 skokova.

U gostujućim redovima najefikasniji su bili Dwyane Wade sa 21, Goran Dragic sa 16 i Mario Chalmers sa 14 koševa. Milwaukee se nalazi na šestom mjestu Istoka (35-36), dok je Miami stepenicu niže (32-38).