ABA liga: Težak domaći poraz Cibone od Partizana

Košarka 02. velj 201919:03 > 19:04
Ilustracija

Košarkaši Cibone s uvjerljivih su 59-83 (16-20, 16-21, 14-22, 13-20) poraženi od beogradskog Partizana u utakmici 18. kola ABA lige odigranoj u subotu u KC Dražen Petrović u Zagrebu, što je Cibonin treći poraz u posljednja četiri nastupa u regionalnom natjecanju.

Cibona je u 18. minuti još uvijek imala pozitivan rezultat i vodstvo 32-31, ali je gostujuća momčad na kraju prvog i početku drugog poluvremena serijom 12-0 otišla do dvoznamenkaste prednosti, koju “vukovi” više nisu uspjeli ugroziti.

Marko Ljubičić je sa 18 koševa bio najbolji strijelac Cibone. Markota je ubacio 11, a Roko Rogić 10 poena. Gostujuće strijelce je sa 16 koševa predvodio Gagić, a Amerikanac Paige je ubacio 12.

Cibona je ostala na sedam pobjeda i s učinkom 7-11 privremeno je na šestom mjestu. Partizan je s učinkom 12-6 na drugom mjestu, a ovim je trijumfom beogradska momčad gotovo i teoretski potvrdila mjesto u doigravanju. Vodeća Crvena zvezda ima učinak 16-1, a po 12-5 imaju Cedevita i Budućnost. Petoplasirana Mega Bemax je na učinku 9-8.

Na začelju su tri momčadi s učinkom 5-12, a to su Petrol Olimpija, Zadar i Krka.

U 21 sat vrlo važnu utakmicu igra Cedevita na gostovanju kod Igokee. Pobjeda bi ostavila momčad hrvatskog prvaka u najboljoj poziciji za osvajanje drugog mjesta nakon 22 kola osnovnog dijela sezone, koje donosi prednost domaćeg terena u polufinalu doigravanja.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.